וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

15 ראשות רשויות מקומיות - קוראות לנשים להתמודד בבחירות הקרובות

עודכן לאחרונה: 31.5.2022 / 10:57

ועדת השרים לענייני חקיקה הודיעה כי תתמוך בהצעת חוק הרשויות המקומיות בנושא הגברת עידוד התמודדות נשים לראשות רשות מקומית או מועצה אזורית שתעלה להצבעה טרומית במליאת הכנסת ברביעי הקרוב

15 ראשות רשויות מקומיות, המהוות כ-6% מכלל העומדים בראש רשות מקומית, פנו במכתב אל חברות וחברי ועדת השרים לענייני חקיקה וביקשו את תמיכתם בתיקון להצעת חוק הרשויות המקומיות החשובה, בנושא הגברת עידוד התמודדות נשים לראשות רשות מקומית או מועצה אזורית.

הוועדה הודיעה כי היא תתמוך בהצעת החוק, אשר תעלה להצבעה טרומית במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב.

על המכתב חתמו, מרים פיירברג ראש העיר נתניה, עליזה בלוך ראש העיר בית שמש, גלית שאול ראשת המועצה האזורית עמק חפר, ליאת שוחט ראש העיר אור יהודה, טל אוחנה ראש מועצה אזורית ירוחם, ליזי דלריצ'ה ראש מועצת גני תקווה, יעלה מקליס ראש העיר יהוד מונוסון, שושי כחלון כידור ראש עיריית כפר יונה, רותם ידלין ראשת המועצה האזורית גזר, קרן גרין ראש המועצה קדימה צורן, אושרת גני גונן ראש המועצה האזורית דרום השרון, לין קפלן ראש המועצה מקומית תל מונד, מטי צרפתי הרכבי ראש מועצה אזורית יואב.

פורום ראשות הרשויות במפגש עם שרת הפנים. צילום - דון בורקין, אתר רשמי
פורום ראשות הרשויות במפגש עם שרת הפנים/אתר רשמי, צילום - דון בורקין

עד היום, כשלושים נשים בלבד כיהנו כראשות רשויות בישראל, בשל קשיים ייחודיים שניצבים בפני נשים בזירה המוניציפלית- קשיים אותם חוו באופן אישי גם ראשות הרשויות המקומיות שחתמו על המכתב, שהתמודדו על תפקידן.

מקימת פורום ה-15 נשים בראש הרשויות, ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה: "חובתנו להמשיך ולעשות כל מאמץ לעודד ‏נשים בעמדות מפתח במשק ובמגזר הציבורי בפרט, רק כך נתקן את היחס של 15 נשים בראש הרשויות המקומיות מתוך 257 הקיימות בישראל. אני מברכת את חברותיי, ח"כ נירה שפק וח"כ ענבר בזק על העלאת הצעת החוק לקידום נשים בשלטון המקומי. פורום ה-15 ימשיך לפעול לקידום סוגיות חשובות כמו שוויון הזדמנויות ומגדר לסדר היום של החברה הישראלית ויקדם כל מטרה אשר תתרום לצמצום הפערים העצומים".

כפי שמצוין בנוסח הצעת החוק, אחד מהחסמים הבולטים העומדים בפני נשים הינו החשש מפני הסיכון הכרוך בהשקעת סכומי כסף לא מבוטלים הנדרשים להתמודדות לבחירות בשלטון המקומי, תוך ידיעה שיש סיכוי רב שלא ישובו. לאור כך, התיקון להצעת החוק שבנדון, הקובע כי אישה המתמודדת לראשות רשות מקומית או מועצה אזורית, גם אם תזכה באחוזים נמוכים יותר מתוך הקולות- עדיין תזכה להחזר מימון כקבוע בחוק, מהותי והכרחי לטובת עידוד נשים להתמודד בבחירות בשלטון המקומי.

שילוב נשים בתפקידי מפתח בזירה הלאומית והציבורית הוכיח כמהותי וחשוב, על מנת להבטיח שמגוון דעות וקולות יזכה בזכות שווה להוביל ולהנהיג את הציבור, וכן מהווה דוגמא ציבורית מהמעלה הראשונה.

ראשת מועצת עמק חפר ד"ר גלית שאול, מיוזמות המכתב שנשלח לחברות וחברי ועדת השרים לענייני חקיקה : "חברותיי ואני מאמינות כי חלק מתפקידנו כמנהיגות הוא לאפשר לנשים נוספות להגיע לעמדות ההשפעה ולהביאן לשורה הראשונה בה יכריזו 'אחרי'. בחברה שבה למרבה הצער, אין עדיין שוויון מלא בין גברים לנשים- תפקידה וחובתה של המדינה לאפשר העדפה. אני מאמינה כי ככל שירבו נשים העומדות בראש רשויות מקומיות, כך יהפוך הדבר טבעי ואפשרי יותר עבור ילדות ונערות לחלום אותו, ויאפשר לילדים ונערים צעירים לקבל נשים הנמצאות בעמדות מפתח כדבר טבעי ולא כיוצא מן הכלל. היום אנו נושאות עיניים לכנסת ומקוות שהצעת החוק החשובה הזאת תעבור בקריאה טרומית במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב".

  • עוד באותו נושא:
  • בחירות 2023

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully