וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באר שבע מתייחדת עם זכרם של 6 מיליון היהודים שנרצחו בשואה

עודכן לאחרונה: 6.5.2024 / 11:16

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה נפתח בעצרת מרכזית, ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' : להיות יהודי זה להאמין, תמיד להאמין ולעולם לא לאבד את התקווה. להיות יהודי זה להדליק את הנר: נר הזיכרון - שמרכין ראש וזוכר את כולם ואש התמיד - האש שדולקת בלב כולם, שלא תכבה

במסגרת הטקס שהנחה יואב לימור ובתום דברים שנשא ראש העיר רוביק דנילוביץ', הדליקו ניצולי שואה תושבי באר שבע נרות לזכרם של הנספים. השנה הדליקו את הנרות: מירה נוחם, פאול קינן, אריה רייטר, לריסה ליטבק, מלכה הרמן ויהודית בודנהיימר.

באר שבע מתייחדת עם זכרם של 6 מיליון היהודים שנרצחו בשואה. צילום: דוברות באר שבע, אתר רשמי
באר שבע מתייחדת עם זכרם של 6 מיליון היהודים שנרצחו בשואה/אתר רשמי, צילום: דוברות באר שבע

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' : "לזוועות שחוו בני עמנו במלחמת העולם השנייה היתה מטרה אחת: לחסל את העם היהודי ואת זרעו. המפלצת הנאצית תכננה את רצח העם היהודי בצלילות דעת וביצעה אותו בקור רוח מצמרר. האנושות נחשפה לרוע שיש באדם ועד כמה יכולים להיות אכזריים וצמאי דם בני אנוש.

שום דבר לא ישווה לטרגדיה שחווה העם היהודי לפני כמעט 80 שנה, עם סיומה של מלחמת העולם השנייה. במרחק הזמן, מסתבר שההיסטוריה לא זעזעה ולא השפיעה על שפלי אדם, שבמוחם המעוות ובצימאון הדם שבהם, מנסים לחקות את האידיאולוגיה הנאצית: להשמיד יהודים - רק בשל יהדותם!

אותם מרצחים שפלים אינם מבינים את הכוח שבלהיות יהודי, כוח אותו אנו שואבים מדורי דורות, מהיסטוריה בת אלפי שנים, כח מבחירה והבטחה אלוהית.

בני העוולה לא מודעים למשמעות היהדות: לשמור על הגחלת שמבטאת מסורת אבות ואמהות, עם שורשים שנטועים עמוק באדמה. שונאינו לא מתארים עד כמה אנחנו היהודים מחוייבים ונחושים - לא להישבר לעולם. גם בימים קודרים וכואבים, כאלו ששורפים בלב, הלב ששותת דם.

להיות יהודי זה להביא בשורה לעולם, ליצור שינוים ולהפוך דימיון מופרך למציאות מרגשת. להיות יהודי זה לזכור תמיד ולעולם לא לשכוח את הזוועות והטרגדיות שחווה עמנו.

להיות יהודי זה להיות גאה בעמך ובמולדתך אל מול מכחישי השואה ומשכתבי ההיסטוריה בקמפוסים ברחבי העולם, אותם גונבי דעת, שהופכים את הקורבן לנאשם.

להיות יהודי זה להאמין, תמיד להאמין ולעולם לא לאבד את התקווה. להיות יהודי זה להדליק את הנר: נר הזיכרון - שמרכין ראש וזוכר את כולם ואש התמיד - האש שדולקת בלב כולם, שלא תכבה לעולם ועד.

אחיי ואחיותיי בני עמי, שותפים לגורל, גורלו של עם הנצח. היום יותר מתמיד עם ישראל, העם היהודי,
חי וקיים, חי וקיים - לנצח נצחים! "

  • עוד באותו נושא:
  • באר שבע

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully