וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האם נכון להסתיר מהציבור את מספר ההרוגים?

בשיתוף מכון זולת

עודכן לאחרונה: 21.2.2024 / 14:48

כנס "תותחים ומוזות" - תקשורת בזמן מלחמה לזכרו של פרופ' משה נגבי נערך על ידי מכון זולת לשוויון וזכויות אדם בהשתתפות כמה מאנשי התקשורת והמשפט הבולטים בארץ. צפו

כנס "תותחים ומוזות" - תקשורת בזמן מלחמה לזכרו של פרופ' משה נגבי/אולפן וואלה

"תותחים ומוזות", כנס תקשורת בעת מלחמה לזכרו של פרופ' משה נגבי נערך על ידי מכון זולת לשוויון וזכויות אדם. הכנס עסק בתפקידיה הרבים של התקשורת, כולל בעת מלחמה.

"גם בזמן מלחמה, כשהחטופים עדיין בשבי החמאס ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, ממשיך במאמציו לפגוע בתקשורת החופשית; להשתלח בעיתונאים, להטיל מגבלות דרקוניות על מעמדה של התקשורת, ליזום העמדה לדין של עיתונאים שיצטטו הדלפות מתוך דיוני הקבינט, ולנסות למנוע כל ביקורת על תיפקוד הממשלה", אמרה זהבה גלאון בפתיחת הכנס. "אבל מה תפקידה של התקשורת בזמן מלחמה? האם היא צריכה לבקר את מהלכי הממשלה ואת מחדליה? את התנהלות הצבא? או שהיא צריכה להיות אחראית ופטריוטית, ומחויבת לשיקולים של הגנה על מוראל הציבור והמוטיבציה של הלוחמים?"

גלאון הוסיפה: "העיתונאי והמשפטן, פרופ' משה נגבי טען, שגם בזמן מלחמה צריך לקיים את זכותו של הציבור לדעת; את זכותו לגבש את דעתו על נסיבות היציאה למערכה, על מניעיה, על אירועים קריטיים במהלכה, ועל נסיבות סיומה. אנחנו מציינים 6 שנים לפטירתו של משה, שהתקשורת הייתה עבורו גם שליחות, וגם האמצעי להיאבק למען ישראל דמוקרטית ולמען חופש העיתונות בישראל".

"תותחים ומוזות", כנס תקשורת בעת מלחמה לזכרו של פרופ' משה נגבי. יח"צ,
הכנס עסק בין היתר בתפקידה של התקשורת בעת מלחמה/יח"צ

עבור פרופ' משה נגבי, התקשורת הייתה האמצעי להיאבק למען ישראל דמוקרטית ולמען חופש העיתונות בישראל. בכנס השתתפו כמה מאנשי התקשורת והמשפט הבולטים בארץ; אילה פרוקצ'יה, שופטת בית המשפט העליון בדימוס, פרופ' קרמניצר, העיתונאים טל שלו, ג'קי חורי וטל שניידר, דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו ונשיאת זולת זהבה גלאון.

פרופ' נגבי, שהיה ידוע במאבקו חסר הפשרות למען חופש הביטוי, לצד תמיכתו בנקיטת צעדים מחמירים נגד ביטויי שנאה והסתה, הדגיש תמיד כי גם בעת מלחמה יש לקיים את זכותו של הציבור לדעת: את זכותו לגבש את דעתו על נסיבות היציאה למערכה, מניעיה, אירועים קריטיים במהלכה, ונסיבות סיומה.

במלאת שש שנים לפטירתו העניין הציבורי בנושאים אלה לא פחת. נהפוך הוא, יותר ויותר שאלות עולות בעקבות השינוי המשטרי שמנסים לכפות עלינו, ובעקבות הלחימה בעזה, ופחות ופחות תשובות ניתנות לנו בימים אלה. הכנס שעוסק בתפקידה של התקשורת בעת מלחמה, מנסה לספק מעט תשובות לשאלות מטרידות אלה.

בשיתוף מכון זולת
  • עוד באותו נושא:
  • תקשורת
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully