וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הזינוק בעקבות המחאה: 30 אלף מתמודדים בבחירות המקומיות

עודכן לאחרונה: 26.9.2023 / 8:55

במשרד הפנים סיימו לקלוט את אלפי הרשימות ושמות המועמדים והמועמדות בבחירות לרשויות המקומיות, השנה גידול במספר המתמודדים בעקבות התעוררות המחאה נגד המהפכה המשפטית וקמפינים לעידוד נשים להצטרפות למערכת הפוליטית

המפקח הארצי על הבחירות ברשויות המקומיות, רו"ח ריאן גאנם, מספר על תהליך קליטת רשימות המועמדים/צילום: נתן ווייל, לע"מ

משרד הפנים השלים את אחד מאירועי השיא בבחירות לרשויות המקומיות והאזוריות שיתקיימו ב-31 באוקטובר 2023.

יותר מ-5,500 חוברות עם רשימות המועמדות והמועמדים בכל רחבי הארץ נקלטו במערך הדיגיטלי המיוחד שהקים המשרד ובהן יותר מ- 30,000 שמות של מתמודדות ומתמודדים המבקשים את אמון התושבים ב- 200 רשויות מקומיות וב-53 מועצות האזוריות ובוועדי היישובים.

ב-4 רשויות מקומיות ואזוריות לא תתקיימנה הפעם בחירות: 2 מועצות מקומיות חדשות שבהן מכהן עדיין הועד הממונה הראשוני - שער השומרון וצור הדסה ו-2 רשויות שהתקיימו בהן בחירות בשנים האחרונות: המועצה האזורית יואב והמועצה מקומית תל מונד.

ועדת הבחירות לרשויות המקומיות 2023. צילום: סיון שחור, לעמ, אתר רשמי
ועדת הבחירות לרשויות המקומיות 2023/אתר רשמי, צילום: סיון שחור, לעמ

המפקח הארצי על הבחירות לרשויות המקומיות והאזורית, רו"ח ריאן גאנם, מדגיש כי במסגרת פעילות משרד הפנים להבטחת טוהר הבחירות נבחנות כל רשימות המועמדים על פי אמות המידה הקבועות בחוקי הבחירות ורק לאחר השלמת הליך הבדיקה, הבקשות לפסילה, מתן זכות הערר ופסקי דין הסופיים יוכרזו רשימות המועמדים המאושרות. בתום בקרה מוקפדת שמתנהלת בכל שלב בתהליך, יועלו רשימות המתמודדים לפורטל הבחירות שהקימה היחידה לפיקוח ארצי על הבחירות במשרד הפנים.

"במשרד הפנים אנחנו עובדים כבר חודשים רבים - ובשבועות האחרונים ביתר שאת ועם כוח אדם מתוגבר של מאות אנשים, על מנת להבטיח מערכת בחירות אמינה, הוגנת ויעילה תוך הקפדה על שקיפות מלאה. לראשונה במערכת בחירות מוניציפלית הטמענו תהליכים דיגיטליים וטכנולוגיה מתקדמת לייעול התהליך - הן עבור המועמדים והן עבור האזרחים - והכל על מנת לאפשר לכל תושבת ותושב הזכאים לכך ע"פ החוק לממש את זכותם לבחור ולהיבחר לרשות המקומית או האזורית שבה הם גרים ולהשפיע על איכות החיים והסביבה שלהם".

  • עוד באותו נושא:
  • בחירות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully