וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השליחות הכפולה של התאומות ממזכרת בתיה

13.7.2023 / 11:25

כ 1,500 שליחות ושליחים של הסוכנות היהודית יוצאים בימים אלה להדריך בני נוער יהודים במחנות הקיץ ברחבי ארצות הברית וקנדה

הגר וגאיה ניסים הן תאומות זהות בנות 22 ממזכרת בתיה שגדלו על ערכים של ציונות ואהבת הארץ. מאז שנולדו, הן בלתי נפרדות וכל דבר בחייהן עשו יחד - שתיהן למדו באותה השכבה בבית הספר, הלכו לאותה תנועת נוער, התאמנו יחד בהתעמלות קרקע והיו יחד בנבחרת האתלטיקה.

בשנה שעברה גם נבחרו שתיהן לצאת מטעם הסוכנות היהודית לשליחות במחנות הקיץ בתפוצות - גאיה הייתה מדריכה ללימוד עברית במחנה קיץ בשיקגו והגר מדריכה לתרבות ישראלית במחנה קיץ במינוסוטה.

שליחות הסוכנות הגר וגאיה ניסים. באדיבות המצולמים
שליחות הסוכנות הגר וגאיה ניסים/באדיבות המצולמים

הגר: "זו הייתה הפעם הראשונה שנפרדנו לפרק זמן של חודשיים. אנחנו רגילות לשתף אחת את השניה בכל אתגר שניצב בדרכנו בחיים, לתמוך ולהיות העוגן של השנייה ופתאום היינו רחוקות בחוויה כל כך משמעותית. אך למרות המרחק הגיאוגרפי, דיברנו כל יום ושיתפנו בכל פרט - סיפרנו על החוויות, החלפנו טיפים מקצועיים וחיזקנו אחת את השנייה מרחוק".

השנה החליטו שתיהן לשוב לשליחות ולצאת לאותן המחנות שבהן הדריכו בשנה שעברה. גאיה: "נקשרנו מאד לקהילה, למשפחות ולחניכים במחנה ולשתינו היה ברור שאנחנו חוזרות לשליחות גם השנה. אנחנו רואות חשיבות בחיזוק המעמד של ישראל בעולם והרגשנו שיש לנו עדיין מה לתרום"

אמירה אהרונוביץ, מנכ״לית הסוכנות היהודית. צילום: דודי סאלם זוג הפקות, אתר רשמי
אמירה אהרונוביץ, מנכ״לית הסוכנות היהודית/אתר רשמי, צילום: דודי סאלם זוג הפקות

אמירה אהרונוביץ, מנכ"לית הסוכנות היהודית שהיא בעצמה תושבת מזכרת בתיה אמרה: "השליחות והשליחים של הסוכנות היהודית פועלים להביא את הסיפור הישראלי באופן ישיר לקהילות היהודיות, בלי התיווך של המדיה. הם משפיעים על מאות אלפי צעירים ומשפחות בקהילות היהודיות ובונים את הגשר שעליו נרקם הקשר החשוב בין ישראל לבין יהדות התפוצות. אני גאה מאד בכל השליחים והשליחות הצעירות הללו ועוד יותר מתרגשת כשהשליחות באות מהקהילה שלי במזכרת בתיה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully