וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר החינוך: "אלה 7 הרשויות הזוכות בפרס החינוך הארצי"

עודכן לאחרונה: 24.5.2023 / 11:56

שר החינוך הודיע על הזכייה המכובדת בפרס חינוך הארצי לרשויות, נתניה, שדרות, נוף הגליל, הוד השרון, אפרת, באקה אל גרביה ושדות נגב. ולעשרות מנהלים ואנשי חינוך פורצי דרך

שר החינוך,יואב קיש, בישר לשבעה ראשי יישובים מכל רחבי הארץ, על זכייתן של הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות בראשן הם עומדים בפרס החינוך הארצי לשנת תשפ"ג.

כל אחת מהרשויות והמועצות הזוכות יקבלו סכום של 100,000 ₪, שיושקע במערכת החינוך המקומית. גם השנה, בנוסף לרשויות המקומיות ולמועצות האזוריות, יוענקו תעודות הוקרה למנהלות ולמנהלים פורצי דרך, ולבתי ספר וגני ילדים מצטיינים מכל רחבי הארץ.

ועדת "פרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות" בראשותה של הסמנכ"לית הבכירה ומנהלת המנהל הפדגוגי, הגב' אינה זלצמן, בחרה ברשויות הזוכות בשל המאמצים האדירים שהם משקיעים בקידום תכניות חינוכית ופעילות חינוכית לטיפוח ערכים חברתיים מעצבי זהות, לקידום מעורבות חברתית בקהילה, לחיזוק החוסן הרגשי ותחושת השייכות, ליצירת רצף חינוכי, לקידום תהליכי למידה ולצבירת הישגים משמעותיים.

שר החינוך יואב קיש, 12 בפברואר 2023. דוברות משרד החינוך, אתר רשמי
שר החינוך יואב קיש, 12 בפברואר 2023/אתר רשמי, דוברות משרד החינוך

אלו הן 7 הרשויות המקומיות הזוכות בפרס החינוך הארצי לשנת תשפ"ג

נתניה - מובילה תפיסה רב תרבותית, התורמת לעיצוב זהות אישית ולוקלית. מקדמת חדשנות, תוך הקמת סביבות חינוכיות המותאמות למאה ה - 21 ותכניות לקידום הזהות הישראלית. מקפידה על מתן מענה מותאם ורלוונטי לכלל התלמידים. מקדמת תפיסה של מצוינות עירונית ואישית.

שדרות - מובילה תפיסה ושפה יישובית לצד למידה רגשית-חברתית, התורמות לחיזוק החוסן של התלמידים, בני משפחותיהם וצוותי החינוך בעיר. פועלת ומשקיעה משאבים רבים לקידום וחיזוק הגיל הרך ומקדמת תכניות ייחודיות בתחומי המדעים והטכנולוגיה.

הוד השרון - פועלת לקידום תהליכי צמיחה והתפתחות הלומדים וצוותי החינוך בהיבט האישי, העירוני והלאומי. מפעילה מערכת חינוך חדשנית המכינה את הלומדים למציאות המשתנה. מקדמת תפיסה של הוגנות ושוויון והזדמנות התורמת להצלחת כל תלמידיה.

נוף הגליל - מובילה מדיניות חינוך חדשנית, שוויונית וערכית המספקת מענה מיטבי לכלל התלמידים בעיר, תוך התייחסות כוללת למגוון האנושי, לרצף הגילי ולכלל מסגרות החינוך הפועלות בה. פועלת לקליטה מיטבית של התלמידים העולים החדשים ובני משפחותיהם באופן ראוי לשבח.

באקה אל גרבייה - מקדמת תפיסה חינוכית הוליסטית, המקדמת מצוינות ומשקיעה בתכניות לימודיות המטפחות תלמידים עצמאיים, יצירתיים ופעלניים, הרוכשים כלים להגשמה עצמית וממצים את יכולותיהם וכישוריהם תוך עידוד תרומה לקהילה במגוון ערוצים.

שדות נגב -חותרת בהתמדה לפיתוח בוגר מעורב ופעיל בחברה הישראלית, תוך חיזוק מנהיגות הילדים והנוער על ידי תרומה והתנדבות בקהילה לצד השקעה לימודית בדגש על לימוד מדעי - טכנולוגי מקדמת תפיסת הוגנות ושוויון הזדמנויות לכלל תלמידיה ותלמידותיה.

אפרת - מקדמת חינוך המהווה כר נרחב לפיתוח יוזמות פדגוגיות חדשניות המותאמות למגוון האוכלוסיות ברשות. מקדמת ערכים של כבוד ותרומה לקהילה. שוקדת על מתן מענה מגוון ומותאם לתלמידי החינוך המיוחד. פועלת לקידום והעמקת החוסן של חברי הקהילה בישוב.

12 מוסדות החינוך המצטיינים לשנת תשפ"ג

1. בית הספר העל יסודי "עמוס דה השליט" ברחובות בניהולו של מר אבי קיש
2. בית הספר לחינוך מיוחד "סביון", ברמת גן בניהולה של גב' שחף גרדה
3. גן "דקלים" ברמת השרון, הניהולה של גב' סיגל כהן עזריה (חמ"ד)
4. בית הספר היסודי "טבנקין" בבת ים, בניהולה של גב' מרסל זהר
5. גן "ניסאן" בנצרת, בניהולה של גב' מנאל חסן
6. בית הספר היסודי "דו לשוני גליל" במ.א. משגב, בניהולה של ד"ר מנאר חיאדרי
7. בית הספר היסודי "אלוואדי" בג'סר אל זרקא, בניהולה של גב' נג'ם ג'ובראן
8. ישיבת אמי"ת "בלבב שלם" בירוחם, בניהולו של הרב יאיר יעקובי
9. בית הספר היסודי "בנות ירושלים" בירושלים, בניהולה של גב' ביתיה מלאך
10. בית הספר העל יסודי לחינוך מיוחד "מיתרים" ב פתח תקווה, בניהולה של גב' נחמה אליהו
11. בית הספר היסודי "מנשה אלישר" בירושלים, בניהולה של גב' הדס שטויאר
12. בית הספר העל יסודי "המכליל אלוני יצחק" במ.א. מנשה, בניהולו של מר רון חי

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה

13 המנהלות והמנהלים פורצי הדרך לשנת תשפ"ג:

1. הגב' אסתי גרינבוך - מנהלת בית הספר "נופים" בחיפה
2. מר אתי לוי - מנהל בית הספר אורט גרינברג בקרית טבעון
3. מר ידידיה עציון - מנהל בית הספר "קשת ברנקו וייס" במזכרת בתיה
4. גב' שרון רחמים - מנהלת מרכז פסג"ה בלוד
5. גב' זיו טוגנדר - מנהלת חטיבת הביניים "שטקליס" בתל אביב
6. גב' עליזה אפרים - מנהלת בית הספר "אורט מילטון" בבת ים
7. מר נתן צבי פינקל - מנהל מרכז חינוך תורני "אוהליך" בבני ברק
8. הרב יועד אהרוני - מנהל ישיבת "צביה קטיף" ביד בנימין
9. הרב שלום מלול - מנהל ישיבת "אמי"ת יגל" באשדוד
10. גב' מינה יוספי - מנהלת בית הספר "שקד ברזילי באשקלון
11. מר צוריאל רובינס - מנהל בית הספר מקיף דתי "אמי"ית באר שבע
12. גב' דועאא קאסם - מנהלת בית הספר לבנים "צור באהר" בירושלים
13. מר יובל נבו - מנהל בית הספר "תבל" בירושלים

טקס הענקת פרס החינוך הארצי לשנת תשפ"ג, במסגרתו יעניק שר החינוך, מר יואב קיש, את הפרסים ותעודות הוקרה לרשויות, למועצות, למנהלות למנהלים, לבתי הספר ולגני הילדים הזוכים, ייערך ביום שלישי ה-13 ביוני 2023.

מרים פיירברג-איכר ראש עיריית נתניה בריאיון לניר קיפניס וליאת רון בכנס השלטון המקומי 2022. צילום: רובי קסטרו, אתר רשמי
מרים פיירברג-איכר ראש עיריית נתניה בריאיון לניר קיפניס וליאת רון בכנס השלטון המקומי 2022/אתר רשמי, צילום: רובי קסטרו

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר: "ההישג העצום ויוצא דופן מעיד על חוזקה של מערכת החינוך בעירנו, המובילה חיים פדגוגיים משותפים בין המגזר הממלכתי, הממלכתי דתי והחרדי, בין החינוך הרגיל והחינוך המיוחד ובהתייחסות לכלל הגילאים מהגן ועד לכיתה יב' ולצעירים. ההישג המרשים הוא בזכות שיתוף הפעולה מעורר ההשראה בין התלמידים, ההורים וצוותי החינוך וההוראה. תודה לכם, אני גאה בכם! נמשיך להוביל ערכים של צדק חברתי, ערבות הדדית ושוויון לצד הישגים לימודיים ומצויינות".

אמיר כוכבי. צילום: אייל טואג, TheMarker, אתר רשמי
אמיר כוכבי/אתר רשמי, צילום: אייל טואג, TheMarker

אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון: "יצאנו לדרך במסע הפרס בידיעה כמה החינוך חשוב לנו. דייקנו את העשייה ואת החשיבה, הצבנו יעדים חדשים ושרטטנו מפת דרכים למערכת חינוך עתידית. אין גאה ממני שוועדות הפרס המחוזי וגם הארצי, ראו את העבודה העניפה, ראו את ההשקעה ובעיקר את האהבה שלנו למלאכת החינוך. הפרס הארצי הוא רק ההתחלה שממנה נמשיך ונבנה ונקדם בהוד השרון מערכת חינוך ציבורית איכותית, המקדמת מצויינות לצד גיוון, הכלה ושוויון. הזכייה היא תוצאה של עבודה קשה ומחוייבות של צוותי החינוך וההוראה, אגף החינוך והעירייה ההורים וההנהגה, וצוותי החינוך הבלתי פורמאלי. שמנו את החינוך בראש סדר העדיפויות, השקענו וקידמנו תשתיות פיזיות ומקצועיות ומשמח לקבל את ההוקרה הזאת מועדת פרס שבאמת ראתה הכל. החינוך הוא ההשקעה הטובה ביותר לעתיד של מדינת ישראל ולכן עיריית הוד השרון תמשיך להשקיע ולקדם את מערכת החינוך העירונית כדי שתמשיך להיות מערכת חינוך צומחת, חדשנית וערכית".

רונן פלוט. צילום - ישראל פרץ, אתר רשמי
רונן פלוט/אתר רשמי, צילום - ישראל פרץ

ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט, אמר כי מערכת החינוך העירונית מהווה דוגמה ומופת
לעשייה חינוכית וערכית ענפה במסגרות הפורמליות והבלתי פורמליות, תוך מינוף כוחות מקומיים, איכותיים מלאי מוטיבציה ותחושת שייכות ושליחות."כל אלה יחד עם השקעה רשותית ופעילות מתכללת של מנהל חינוך בראשות מינה קליין יחד עם כל אנשי החינוך בעיר שעושים עבודה מצוינת והיום הוכיחו שהם בנבחרת הכי טובה בארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully