וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיר חדשה בישראל: שר הפנים הכריז על כפר קרע כעיר

עודכן לאחרונה: 11.5.2023 / 11:28

שר הפנים משה ארבל חתם על שינוי מעמדה של מועצה מקומית כפר קרע לעיר, במעמד מנכ"ל המשרד רונן פרץ וראש המועצה המקומית, פארס בדחי

המועצה המקומית כפר קרע מונה כיום למעלה מ-20,500 תושבים, וקיימים נתוני הגירה לאזור המעידים על צמיחה דמוגרפית מתמשכת. בנוסף לתכנית המתאר הכוללנית של היישוב, אשר צפויה להגדיל את משמעותית את אוכלוסיית הרשות בשנים הקרובות, וכן לחזק את מאפייניה העירוניים ואת תפקודה האזורי, ולהביא לתוספת שטחי מסחר ותעסוקה.

ההחלטה על שינוי מעמדה המוניציפאלי של הרשות המקומית התקבלה על ידי שר הפנים משה ארבל בהמלצת מנכ"ל המשרד רונן פרץ, אשר אימץ למעשה את המלצותיה של הוועדה הגיאוגרפית לשינוי מעמד מוניציפאלי, אשר החלה עבודתה באפריל 2022.

הוועדה לשינוי מעמד מוניציפאלי ערכה סיורי עבודה, קיימה דיונים מקצועיים ובדקה כי הרשות המקומית עומדת בהיבטים הנדרשים לשינוי מעמד מוניציפאלי - הן מבחינת היבטים דמוגרפיים והן מבחינת היבטים כלכליים.

משה ארבל בהשבעת הכנסת ה-25, 15 בנובמבר 2022. ראובן קסטרו
משה ארבל בהשבעת הכנסת ה-25, 15 בנובמבר 2022/ראובן קסטרו

שר הפנים משה ארבל: "אנחנו הופכים את כפר קרע לעיר ואם בישראל. אימצתי את המלצתו של מנכ"ל המשרד והחלטתי על שינוי מעמד המועצה, בעיקר בשל התנהלותם האחראית והכלכלית הן של ראש המועצה ושל חבריה. אני מברך את הרשות ביום חגה ובטוח כי היא תמשיך בדרך זו למען שירות טוב יותר לתושבים".

מנכ"ל משרד הפנים רונן פרץ: "בדומה לוועדה, התרשמתי מהמחויבות, המסירות והחזון של עובדי הרשות ונבחרי הציבור בהתמודדותם עם אתגרי פיתוח הרשות ומתן השרות לתושביה, אני סמוך ובטוח כי התנהלותה האחראית של הרשות, בין היתר, בהיבטים הארגוניים והכלכליים, תמשיך אף ביתר שאת לאחר שינוי מעמדה המוניציפאלי לעירייה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully