וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיריית כרמיאל נגד תאגיד עין כרמים: התנהלות בלתי תקינה

משה כהן

23.3.2023 / 10:54

עוד טוענים בעירייה כי גירעון התאגיד עומד על כ-3 מיליון שקל ודורשים לקבל מסמכים והסכמי התקשרויות

עיריית כרמיאל. יעקב כהן, פלאש 90
עיריית כרמיאל/פלאש 90, יעקב כהן

עיריית כרמיאל טוענת להתנהלות בלתי תקינה לכאורה בניהול תאגיד המים עין כרמים, ומאיימת לנקוט הליכים משפטיים אם לא יועברו מסמכים לידיה, כבעלת מניות בתאגיד. "זה זמן רב פונים אליך מרשינו, דירקטורים בתאגיד המים, בעל פה ובכתב, בבקשה לקבלת מידע ועיון במסמכי תאגיד המים, וזאת לצורך מילוי פקידים ולשם פיקוח על ניהול ענייני התאגיד", נטען במכתב ההתראה שנשלח למנכ"לית התאגיד, בת שבע אבוחצירה, על ידי עוה"ד עודד רביבו ומיכל תמר, המייצגים את עיריית כרמיאל.

"כעולה מהדוחות הכספיים של התאגיד לשנת 2021, הגירעון הכספי של התאגיד גדל פי 2.7 בתוך שנה אחת. כיום עומד הגירעון הכספי של התאגיד על סכום של למעלה משלושה מיליון שקל", נטען במכתב ההתראה למנכ"לית התאגיד. בעיריית כרמיאל טוענים כי העיון במסמכי ועדת המכרזים נדרש על מנת לבחון התקשרויות משמעותיות של התאגיד, חלקן ארוכות טווח.

זאת, "לאור החשש שהביעו דירקטורים באשר לתקינות ההליכים ובין היתר, את ההתקשרויות הבאות: היועץ המשפטי של התאגיד, היועץ המלווה במכרז לבחירת היועץ המשפטי של התאגיד, קבלן הניקיון, רואה חשבון מבקר התאגיד ומבקרת הפנים של התאגיד".

בהמשך נטען עוד: "כפי שידוע לחברי הדירקטוריון, הינך משמשת, בנוסף על תפקידך כמנכ"לית תאגיד המים, כיו"ר ליגת האמהות לכדורשת 'מאמאנט' בכרמיאל ואף כחברת ועד מנהל, כגזברית וכמורשית חתימה ב'מאמאנט' ישראל, וכמו כן הינך משמשת כגזברית עמותת קרן המצוקה על שם עזרא ינאי ז"ל. כהונתך בתפקידים נוספים אלה נעשתה מבלי שדיווחת על כך לדירקטוריון ותוך הפרה של הסכם העסקתך ושל הנחיות הממונה על התאגידים".עוד נטען כי תאגיד המים נכלל כתורם ברשימת התורמים במסגרת אירוע התרמה עבור ילדי כפר הילדים בכרמיאל וביום המעשים הטובים חולקו על ידי עובדים בתאגיד מטריות שעליהן הודפס לוגו התאגיד, במרכז יום לגיל השלישי בכרמיאל. "מדובר בהתנהלות חמורה במיוחד, משעה שעסקינן בתאגיד עירוני בשליטה מלאה של העירייה, אשר אמון על כספי ציבור ואף בשים לב לגירעון הכספי החמור של תאגיד המים". גורמים בעיריית כרמיאל טוענים עוד כי "קיים חשד לתפירת מינויים של בכירים בתאגיד המים העירוני, מה שהוביל לטענתם להגדלת הגירעון".

בתאגיד מכחישים: "פועלים בשקיפות"

"הדרך להפריך את החששות היא פשוטה: לעיין בכל המסמכים ובחוזה ההתקשרויות הרלוונטיים, משום מה - המנכ"לית והיועצת המשפטית מתעלמות מהבקשה להעביר את כל המסמכים לידי העירייה שהיא בעלת מניות בתאגיד". המנכ"לית של התאגיד מכחישה בתוקף את הטענות.

מתאגיד עין כרמים נמסר: "התאגיד פעל ופועל בשקיפות ושמירה על החוק וביתר שאת מאז מונתה בת שבע אבוחצירה למנכ"לית התאגיד. בשנתיים האחרונות עומדת מנכ"לית התאגיד תחת לחצים כבדים לבצע מינויים פסולים ולא חוקיים לתפקידי יועצים וקבלנים בתאגיד. אין זה סוד, כי כל הטענות העולות במכתב שהועבר אליכם אין בהם ולו שמץ של אמת, שהרי כל המידע שקוף וניתן להוכחה, החל מזה שהתאגיד מצוי בעודף מצטבר של יותר מ־5 מיליון שקל ולא בגירעון כספי שצוין ועד סירוב לקבלת חיבור מרחוק".

  • עוד באותו נושא:
  • כרמיאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully