וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שגריר מרוקו בישראל: "יש רצון גדול להעמיק את השלום בינינו"

עודכן לאחרונה: 15.3.2023 / 8:30

פירות הסכמי אברהם - הכנס הבינלאומי לאתיקה במשפט ורפואה במכללה האקדמית אשקלון

אמש נפתח במכללה האקדמית אשקלון כנס בינלאומי מיוחד בשיתוף פעולה של המשרד לשיתוף פעולה אזורי. הנושא שנבחר נועד לבחון את התפתחות האתיקה ברפואה ובמשפט לאחר השואה והינו הכנס השלישי שמתקיים בין נציגי ישראל ומרוקו בתוך שנה וחצי, כאשר הכנס הקודם התקיים באוניברסיטת מוחמד החמישי ברבאט שבמרוקו ועסק במשפט ובמשפט עברי בפרט.

"הסכמי אברהם יצרו הזדמנות מיוחדת לבנית מודל לדו קיום ושיתוף פעולה בין יהודים למוסלמים בכל המסגרות ובמישור התרבותי, מסחרי, ביטחוני, תיירותי ואקדמי", אמר ד"ר שמעון אוחיון מהמכללה האקדמית אשקלון ומנהל מרכז דהאן. הוא הדגיש את חשיבות בחינת הסוגיות הללו על רקע הרפורמה המשפטית שמנסה הממשלה לקדם. "התפתחות הטכנולוגיה הרפואית מחייבת בחינה ודיון לימוד עדכני של כל הנושא שיתרום לקידום החלטות הכוונות והנחיות ברפואה".

הכנס הבינלאומי לאתיקה במשפט ורפואה במכללה האקדמית אשקלון. צילום: אשר דיין, אתר רשמי
הכנס הבינלאומי לאתיקה במשפט ורפואה במכללה האקדמית אשקלון/אתר רשמי, צילום: אשר דיין

שגריר מרוקו בישראל, עבד אל רחים ביוד אמר בערב הפתיחה החגיגי: "זה אירוע חשוב מסוגו מאחר ואינו הראשון מסוגו בין ישראל למרוקו וזה מה שאנחנו רוצים - להחליף רעיונות בין האנשים ולצעוד לעבר האתגרים ולהעמיק את הידידות והשלום בינינו. עבורי האתיקה היא לכבד את האחר, כפי שאתה מצפה שיכבדו אותך. כך נוכל לבנות חברה אידיאלית. היחסים יכולים להתקיים בין בני אדם, קהילות וממשלות והחברות יחיו ברווחה ובשלום. כאשר זה נוגע לישראל ומרוקו, למשל, הרי שהיחסים בין היהודים והמוסלמים במרוקו היא דוגמא להתגשמות הקודים האתיים ולדו קיום עמוק כבר 2000 שנה".

ד"ר אבי עומר יו"ר אסיפה כללית ויוזם הכנס אמר כי מדובר בשיתוף פעולה חשוב עם מרוקו והוא אחד מאבני הדרך של מכללת אשקלון. לדבריו, נציגי המכללה סייעו במחקר בנושא שהבשיל למשפט מבוים שהעלה את הסוגיות האתיות והמכללה זכתה להיות המקום הראשון שהמשפט מתקיים בו וחושף אתיקה כהתגוננות מפני מי שחשבו שהמדע מעל לכל.

גלעד שדמון, המנכ"ל הנכנס של המשרד לשת"פ אזורי, אמר: "המשרד שלנו עוסק בשת"פ עם מדינות האזור. הסכמים עושים בין מדינות אבל שלום יוצרים בין עמים".

מנכ"ל ומייסד המכללה האקדמית אשקלון, פנחס חליוה: "אנו שמחים וגאים לארח במכללה את הכנס הבין לאומי שמבטא את פירות השלום עם מרוקו והסכמי אברהם. אני מברך את המשתתפים הרבים שהגיעו לכנס החשוב. נמשיך לחזק את הקשר האקדמי והתרבותי מול עמיתנו במרוקו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully