וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושג הסכם עם הרשויות המקומיות: שכר הסייעות יעלה

2.3.2023 / 11:17

במסגרת הסכם השכר, הגיע מרכז השלטון המקומי להבנות מלאות לגבי תנאי העסקת הסייעות. ההסכם שנחתם היום כולל שיפור מיידי בשכרן, מעמדן המקצועי ויצירת פיתוח מקצועי והכשרות

חיים ביבס מציג את הסכם תנאי הסייעניות/יחצ

כחלק מהסכם שכר כולל בין משרד האוצר וההסתדרות ולאחר משא ומתן שנמשך חודשים ארוכים בהובלת מרכז השלטון המקומי, לגבי תנאי העסקתן של הסייעות, אושר היום (יום ה') הסכם שמבטיח רפורמה מקיפה לסייעות תומכות ההוראה בתנאי השכר, בתמריצים, בלימודים ובאופק תעסוקתי.

במסגרת הסכם השכר, הגיע מרכז השלטון המקומי להבנות מלאות לגבי תנאי העסקת הסייעות. ההסכם שנחתם היום כולל שיפור מיידי בשכרן, מעמדן המקצועי ויצירת פיתוח מקצועי והכשרות. ההסכם ייכנס לתוקף באפריל 2023 כאשר שכר בסיס של סייעת חדשה בגני ילדים יעלה ל 7,800 שקל (כולל מענק אי היעדרות חודשי בסך 600 שקל) במקום 6200 שקל כיום. כמו כן, תינתן תוספת ותק של 50 שקל לכל שנה, ותוספת לימודים בסך 400 שקל בכל 3 שנים ובסה"כ 4 פעימות לימוד בשווי 1,600 שקל מעל השכר הבסיסי.

ההסכם כולל את כל הסייעות ברפורמה, סייעות משלבות, רפואיות, סייעות גני ילדים וחינוך מיוחד.
דאגנו בהסכם גם לסייעות הקיימות, שתקבלנה תוספות שכר על סך כ-2000 שקל, ואף יותר.

ביבס הוסיף כי ההסכם מביא בשורה גדולה לסייעות המסורות שלנו, להורים ולילדים ומתקן עוול של שנים. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, לממונה על השכר במשרד האוצר, ולחגית מגן, ראש מנהל שכר והסכמי עבודה במרכז השלטון המקומי, על חודשים ארוכים של מו"מ ממושך.

לסייעת שתסכים להחליף סייעת רפואית (לילדים אלרגניים בלבד) תינתן תוספת 10% בשכר. מענק של 1,000 שקל יינתן על אי היעדרות אחת לשנה למי שלא נעדרה 12 ימים במהלך השנה ותשלום יום לימודים ארוך ברשויות שפועלות עפ"י צו יעמוד גם הוא על כ-1,000 שקל.

  • עוד באותו נושא:
  • חיים ביבס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully