וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משקפי תלת מימד ומציאות מדומה: הצצה לשיעורי מדעים וטכנולוגיה בראשון לציון

עודכן לאחרונה: 2.2.2023 / 18:16

בראשון לציון השיקו את "הספרייה הווירטואלית המדעית" - תוכנית לימודים חדשה שתאפשר לתלמידות ולתלמידים בעיר ללמוד בדרך מהפכנית וחדישה. בקרוב בשיעורי מדעים וטכנולוגיה בחטיבות הביניים: משקפי תלת ממד ומערכי שיעור מגובים בענן

משקפי תלת ממד המציגים מציאות מדומה ומערכי שיעור המגובים בספריית ענן אינם סצנה מסרט עתידני אלא בקרוב חלק מתוכנית הלימודים בכלל חטיבות הביניים בראשון לציון.

השבוע הושקה במרכז שוורץ רייסמן "הספרייה הווירטואלית המדעית" שתאפשר לתלמידות ותלמידי חטיבות הביניים בעיר ללמוד בדרך מהפכנית וחדישה. בשלב הראשון, השיטה החדשה תפעל בשיעורי מדעים וטכנולוגיה בחטיבות הביניים, כאשר בהמשך היא צפויה להתרחב גם למקצועות נוספים.

משקפי המציאות המדומה אמורים להוות בשלב הראשון כלי עזר להוראת המדעים - תחום שבו לעיתים קיים קושי בהדגמת החומר הנלמד. בחטיבות הביניים כבר פיתחו יחידות לימוד ייעודיות, כאשר צוותי ההוראה מקווים שהשימוש במציאות מדומה יאפשר הסבר והדגמה קליטים יותר לתלמידות ולתלמידים.

יעד נוסף של השימוש במציאות מדומה הוא הפיכת מקצועות המדעים והטכנולוגיה לאטרקטיביים יותר ומשיכת כמות גדולה יותר של תלמידות ותלמידים להגביר אותם במקצועות הבגרות.

העתיד החינוכי: משקפי תלת מימד בשיעורי טכנולוגיה. צילום: דוברות ראשון לציון, אתר רשמי
העתיד החינוכי: משקפי תלת מימד בשיעורי טכנולוגיה/אתר רשמי, צילום: דוברות ראשון לציון

במהלך החודשים האחרונים נבנתה במערכת החינוך של ראשון לציון ספריית ענן שבה נכון להיום 13 מערכי שיעור שפותחו באופן ייעודי לטובת הנושא על ידי צוותי המדעים, בהנחיית צוות מיומן, כולל יועץ מדעים. בהמשך, כאמור, יועלו תכנים גם במקצועות נוספים שבהם יוכלו התלמידים לחוות מציאות מדומה על מנת לשפר את הישגיהם הלימודיים. יצוין, כי את הטמעת שיטת ההוראה החדשה ילווה צוות הערכה חינוכי מטעם עיריית ראשון לציון שיעקוב אחר השלכות שילובה בתוכנית הלימודים הסדירה.

ראש העירייה, רז קינסטליך: "לדור העתיד של ראשון לציון מגיע הטוב ביותר וכשזה נוגע אליו אנחנו לא חוסכים במשאבים. מערכת החינוך העירונית מוכיחה פעם אחר פעם כי היא מובילה בחדשנות, במצוינות ובהישגים וכי היא ראויה לפרס החינוך הארצי בו זכתה. נמשיך להצעיד את החינוך בעיר אל עבר פסגות חדשות ולאפשר לתלמידות ולתלמידים היקרים שלנו להוציא מעצמם את הגרסה הטובה ביותר שלהם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully