וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

221 מיליון ש"ח: מי העירייה שתקבל עשרות מיליוני שקלים במסגרת הסכמי התחדשות עירונית?

עודכן לאחרונה: 1.2.2023 / 9:52

במסגרת תחרות בין כלל הרשויות בישראל להוצאת מספר שיא של 27 אלף היתרי בנייה לדירות חדשות בשנת 2022, זכו במספר רשויות במענקים של עשרות מיליוני שקלים. מי הרשות הזוכה?

בווידאו: פרויקט אאורה פיבקו בת ים/עריכה: גלעד מן מנהיים

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מסכמת שנת שיא בהוצאת היתרי בניה להתחדשות עירונית ברחבי הארץ לכ-27,000 יחידות דיור, כאשר הקפיצה הגדולה בהיתרים נובעת מהצלחתם של הסכמי המסגרת להתחדשות עירונית. מתוך כלל ההיתרים, כ-16,000 היתרים ליחידות דיור אושרו בפרויקטים של תמ"א 38 וכ-11,000 אושרו בפרויקטים של פינוי בינוי.

ירושלים, לוד, בת ים, קריית אונו וחיפה הם הערים המובילות בישראל בהוצאת היתרי בנייה בישראל

בת ים אחת הערים המובילות בישראל בהתחדשות עירונית

אאורה בת ים. צילום מסך, צילום מסך
אאורה בת ים/צילום מסך, צילום מסך

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הודיעה לרשויות המקומיות עמן חתמה על הסכמי המסגרת להתחדשות עירונית, על המענק אותו תעביר להן עבור פיתוח תשתיות תומכות התחדשות עירונית בגין היתרי הבנייה שהוציאו.

ההסכמים, שמבוססים על מנגנון תחרותי בין הרשויות המקומיות שחתמו עליהן, במטרה לתמרץ הוצאה מהירה של היתרי בניה, איפשרו קבלת מענק עבור היתרים החל מתחילת אוגוסט 2021 ועד סוף שנת 2022, כאשר ככל והרשות המקומית מוציאה יותר היתרים היא מקבלת נתח תקציבי גדול יותר בעבור פיתוח התשתיות, מתוך קופה שהעמידה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית למטרה זו, שהיקפה הכולל 440 מיליון ₪.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

לראשונה טיפלו בסיבה בגללה חליתי בפיברומיאלגיה ולא בסימפטום

בשיתוף מרכז איריס גייר לטיפול דרך אבחון בגלגל העין

כמה תקבל כל רשות?

הערים המובילות באישורי התחדשות עירונית בישראל. הרשות להתחדשות עירונית, עיבוד תמונה
הערים המובילות באישורי התחדשות עירונית בישראל/עיבוד תמונה, הרשות להתחדשות עירונית
נדל"ן פתח תקווה. ראובן קסטרו
נדל"ן פתח תקווה/ראובן קסטרו

התמריץ הניתן מכוח ההסכמים הוכיח את יעילותו, נוכח הנתונים המעידים על כ-5,200 היתרי בנייה שניתנו ליחידות דיור בפינוי בינוי בשנת 2021, וכמות כפולה מזו בשנת 2022, עם כ-9,500 יחידות דיור בפינוי בינוי בערים אלו. עוד יוזכר, כי בעשור החולף, בין השנים 2010-2020 ניתנו בכל שנה כמות של כ- 1000 עד כ- 3000 היתרי בניה בכל שנה, בלבד.

נוכח הצלחת המנגנון של הסכמי המסגרת לקידום ההתחדשות העירונית, הגיע שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, לסיכום קואליציוני לפיו במסגרת תקציב המדינה הקרוב יובטח תקציב נוסף של 550 מיליון ₪ לטובת המשך ביצוע ההסכמים הללו, ואף הרחבתם למעגל נוסף של רשויות מקומיות בשנים 2024-2023.

יצחק גולדקנופף, שר הבינוי והשיכון: "התחדשות עירונית מספקת איכות חיים, שדרוג תשתיות ודיור חדש ובטוח יותר, עבור אזרחי ישראל המתגוררים בערים ותיקות. יחד עם כלל הפעולות שאנו מבצעים בכדי לקדם פתרונות דיור, במסגרת ההסכמים הקואליציוניים הצלחנו להשיג תקציבים שיגבירו את מגמת ההתרחבות של ההתחדשות העירונית לכל רחבי הארץ ואלו באים לידי ביטוי בהיתרים הללו".

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "ענף ההתחדשות העירונית בישראל הוא הענף הצומח ביותר בתחום הדיור. הרגולציה שהשתכללה, הניסיון הנצבר בקרב החברות הרבות הפועלות בתחום, ועידוד הפעילות בכלים ובמשאבים ממשלתיים, הביאו למספרי שיא של היתרי בנייה בשנה האחרונה. בתוך כך ראינו את משמעותו של התמריץ הכספי שהועמד לטובת הרשויות המקומיות מכוח הסכמי המסגרת להתחדשות עירונית, ואשר הביא להגדלת היקף וקצב ההיתרים בשנה זו. בשנת 2023 נשאף לשמור ואף להעצים את המומנטום, במטרה להביא לקידום ולהאצה של מיזמי התחדשות עירונית, הן במרחבים בהם היא פועלת כבר היום, והן במרחבים חדשים אשר לא עלו עד היום על מפת ההתחדשות העירונית. אנו צופים עלייה נוספת בהיקפי התכנון והמימוש של פרויקטים, עם תפוקת פעילות מלאה במרכז הארץ, לצד ניצני התחדשות בפריפריה."

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully