וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדוע חברות הביטוח לא רוצות לבטח עיריות בישראל?

עודכן לאחרונה: 16.1.2023 / 14:23

רק חברת ביטוח אחת מוכנה לבטח את הרשויות המקומיות בישראל, המשמעות - מחירי ביטוח גבוהים מאוד. יו"ר איגוד הגזברים ברשויות המקומיות רו"ח אריה ברדוגו: "נפנה לחברות ביטוח בחו"ל ביחד עם המרכז לשלטון מקומי"

שוברים את מונפול הביטוח ברשויות המקומיות בישראל? - זה מספר חודשים מתמודדות הרשויות המקומיות בישראל עם תופעה שהחמירה לאחרונה, חברות הביטוח השונות בישראל מסרבות לבטח את הרשויות למעט חברת ביטוח אחת ששולטת בשוק, אלא שחברת הביטוח היחידה שמבטחת את הרשויות, אומרים היום באיגוד הגזברים ברשויות המקומיות מעלה את מחירי הביטוח בעשרות אחוזים ומבקשת 300 אלף שח השתתפות עצמית במקרה של הפעלת הביטוח.

רו"ח אריה ברדוגו יושב ראש איגוד הגזברים ברשויות המקומיות מסביר "בעבר היה לנו יכולת מיקוח מול מספר חברות ביטוח ולכן המחיר היה הגיוני, אלא שהיום רק חברה אחת מוכנה לבטח את הרשות המקומית, ואנחנו משלמים מחיר גבוה מאוד"

רו"ח אריה ברדוגו יו"ר איגוד הגזברים בישראל. צילום: ארן דלב, אתר רשמי
רו"ח אריה ברדוגו יו"ר איגוד הגזברים בישראל/אתר רשמי, צילום: ארן דלב

הרשות המקומית אומר ברדוגו חייבת לבטח את עצמה מפני תביעות "בין אם מדובר בפגיעה בנפש או ברכוש, כל מה שקשור לעירייה מבוטח"

כעת מציעים באיגוד הגזברים ברשויות המקומיות לפנות לחברות ביטוח בחו"ל "אם חברות הביטוח בישראל לא מוכנות לבטח אותנו אנחנו נבקש לפנות לחברות ביטוח בחו"ל באישור משרד האוצר ויחד עם המרכז לשלטון מקומי. מדובר כאן במיליארדי שקלים. לרשויות המקומיות אין שומני תקציב, וכל שקל שיוצא הוא חשוב ועל חשבון האזרח"

  • עוד באותו נושא:
  • ביטוח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully