וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דרמה בקריית מוצקין: סקר בחירות בעיר קובע 46% רוצים להחליף את ראש העיר הוותיק חיים צורי

עודכן לאחרונה: 29.11.2022 / 20:25

על פי ממצאי סקר שערך 'מכון סמית' יש שוויון בתמיכת התושבים בין ראש העיר חיים צורי לראש האופוזיציה ציקי אבישר. על פי הסקר שניהם זוכים ל41% תמיכה. כזכור כנגד ראש העיר צורי ישנם כתבי אישום על עבירות שחיתות. האם אחרי 29 שנים יהיה שינוי בקריית מוצקין?

ממצאי הסקר, שערך מכון סמית, מלמדים על מגמה נמשכת של ירידה בכוחו של חיים צורי ועליה דרמטית בתמיכה בציקי אבישר. בנוסף, התושבים מצדדים בהגבלת כהונת ראש העיר ל- 3 קדנציות בלבד.

בעוד 11 חודשים ייגשו תושבי ישראל שוב אל הקלפי, אלא שהפעם יהיו אלו הבחירות לרשויות המקומיות. בין המצביעים גם 43 אלף בעלי זכות הבחירה בקריית מוצקין, שיכריעו מי יעמוד בהנהגת העיר ב- 5 השנים הבאות. כזכור כנגד חיים צורי, ראש העיר הוותיק של קריית מוצקין הוגשו כתבי אישום בכפוף לשימוע בביצוע עבירות שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט ופגיעה בפרטיות


סקר בחירות שערך מכון "סמית" חושף תוצאות דרמטיות, המצביעות על תיקו סטטיסטי בהתמודדות על ראשות העיר בקריית מוצקין, לראשונה מזה 30 שנה. על פי ממצאי הסקר, שנערך בקרב 450 מבעלי זכות הבחירה במוצקין המהווים מדגם מייצג, במידה והבחירות היו מתקיימות היום הציבור היה מעניק לראש האופוזיציה, ציקי אבישר 41% תמיכה, נתון זהה לזה שמקבל ראש העיר הוותיק חיים צורי. התוצאה משקפת ירידה של 18% בשיעור התמיכה בראש העיר המכהן, ביחס לתוצאות בחירות 2018, ולעליה בתמיכה ביו"ר האופוזיציה.

סקר בחירות 2022 בקריית מוצקין. סקר, אתר רשמי
סקר בחירות 2022 בקריית מוצקין/אתר רשמי, סקר

"תוצאה של שוויון מוחלט בין ראש עיר מכהן מספר רב של שנים לבין ראש אופוזיציה בראשית שנת בחירות מעידה על שביעות רצון נמוכה מאוד מראש העירייה" אומר רפי סמית, ראש מכון הסקרים "סמית" שסוקר את המגמות הפוליטיות בעיר מאז שנת 2017. סמית מוסיף: "תוצאות הסקר הנוכחי ממשיכות את קו המגמה בסקרים קודמים שערכנו במוצקין ומהוות אינדיקציה חזקה לרצון התושבים בשינוי".

חיים צורי ראש העיר קרית מוצקין בקלפי 30 באוקטובר 2018. --, מערכת וואלה! NEWS
חיים צורי ראש העיר קרית מוצקין בקלפי 30 באוקטובר 2018/מערכת וואלה! NEWS, --
ציקי אבישר, יושב ראש האופזיציה בקריית מוצקין. צילום - ראובן קפוצ'נסקי, אתר רשמי
ציקי אבישר, יושב ראש האופזיציה בקריית מוצקין/אתר רשמי, צילום - ראובן קפוצ'נסקי

נתון מעניין נוסף שעולה מהסקר, חושף כי תושבי מוצקין תומכים בהגבלת כהונתו של ראש עיר מכהן. על פי הממצאים, כ- 60% מתושבי העיר השיבו כי יש להגביל את כהונת ראש העיר לעד 3 קדנציות בלבד, זאת בעוד ראש העיר המכהן מחזיק בתפקידו כבר 6 קדנציות ולאחרונה הכריז על כוונתו להתמודד לקדנציה שביעית.

עולה עולה בסקר כי 46% מהתשובים היו מעונינים להחליף את ראש העיר צורי, 70% ציינו שמרוצים מהתנהלות העיריה ב - 4 השנים האחרונות.

על פי הערכות , מגמת השינוי במוצקין מושפעת ככל הנראה מהשילוב שבין גילו המתקדם של חיים צורי (79), כהונתו ארוכת השנים ובאחרונה הצטרפה לרחף מעל ראשו גם עננה משפטית, כאשר פרקליטות המדינה הודיעה על כוונתה להגיש כנגד צורי כתב אישום בכפוף לשימוע על לקיחת שוחד, הפרת אמונים, פגיעה בפרטיות ומעקבים שניהל אחר תושביו וקבלת דבר במרמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully