וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסכם גג עם נוף הגליל בהשקעה של כ-2.3 מיליארד

עודכן לאחרונה: 6.11.2022 / 15:59

משרד הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר ועיריית נוף הגליל חתמו על הסכם גג שיגדיל את אוכלוסיית העיר ב-40%

הסכם הגג שנחתם היום הוא העשירי שנחתם אל מול ראשי רשויות בישראל והוא צפוי להביא את העיר נוף הגליל בשנים הקרובות לתוספת של ב-6,898 יחידות דיור ושטחי מסחר ותעסוקה.

משרד הבינוי והשיכון פועל רבות במטרה לחזק את הרשויות המקומיות ברחבי הארץ. על פי ההסכם שהוביל משרד הבינוי והשיכון, יחד עם משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, ובמטרה לתת מענה לצרכי הדיור הצפויים בעיר, יוקמו בעיר שכונות מגורים חדשות הכוללות 6,898 יחידות דיור בקרקע המדינה לרבות שטחי מסחר ותעסוקה בהליך מואץ עם כלל הגורמים. פיתוח השכונות, שיפור התשתיות והקמת מוסדות ציבור בעיר נוף הגליל, יזכו למימון מטעם המדינה בתקציב של כ- 2.3 מיליארד ₪.

חתימה על הסכם הגג מאפשרת שיווק מהיר, אינטנסיבי ומרוכז מצד משרד הבינוי והשיכון, לצד הענקת ודאות לעיריית נוף הגליל, כי יוקצו לרשותה כלל המשאבים הנדרשים לקידום הבנייה החדשה וקליטת התושבים החדשים. במקביל, תתחייב הרשות המקומית לייעול תהליך התכנון, צמצום הבירוקרטיה ומתן היתרי בניה בפרק זמן קצוב.

מדובר בצעד משמעותי של המשרד לקידום חתימת הסכם הגג, שבמסגרתו יוענקו לעיר נוף הגליל, כלל המשאבים הנדרשים כדי להביא אוכלוסייה חדשה לעיר ולייצר בשורה בדמות בנייה חדשה לכל אזור הצפון.

הסכם גג נוף הגליל - אוכלוסיית העיר תגדל ב-40%. משרד הבינוי והשיכון, אתר רשמי
הסכם גג נוף הגליל - אוכלוסיית העיר תגדל ב-40%/אתר רשמי, משרד הבינוי והשיכון

זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון: אנו לא עוצרים לרגע ומגדילים את היצע הדירות כפי שחרטנו על דגלנו מצפון ועד דרום. ההסכם גג שאנו חותמים היום הוא העשירי שאנו חותמים אל מול ראשי רשויות. בהסכם הגג בנוף הגליל יוקמו כ-7,000 יחידות דיור חדשות, ואוכלוסיית נוף הגליל תגדל ב-40%. מדובר בהשקעה תקציבית משמעותית של 2.3 מיליארד ₪, שנועדה בעיקר להמשיך ולספק פתרונות דיור חדשים ואיכותיים לצד חידוש תשתיות ותיקות. בכל הסכם גג שיוצא לפועל אנו שמים במרכז את התושבים, ועושים הכל על מנת להבטיח ביטחון כלכלי ורווחת חיים גבוהה יותר. באופן סמלי, הסכם הגג הזה נחתם בסיום ההרשמה להגרלה ל600 יחידות דיור בהנחה בנוף הגליל, כשעל כל דירה נרשמו 15 משפחות לפחות, מה שמוכיח שיש ביקוש גדול לדירות בנוף הגליל, כאשר לפחות 50% מהדירות יוקצו לזוגות צעירים מנוף הגליל עצמה. אני מודה לשותפינו לדרך, עיריית נוף הגליל, משרדי הממשלה השותפים וכלל אנשי המקצוע. אני גאה להביא בשורה נוספת לחיזוק ופיתוח צפון הארץ."

אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "כחלק ממדיניות הממשלה לחזק את הרשויות המקומיות ברחבי הארץ, נחתם היום הסכם גג בעיר נוף הגליל אשר צפוי להגדיל את האוכלוסייה באופן משמעותי ויביא להשקעה של כ-2.3 מיליארד ₪ בעיר. בזכות הסכם הגג, יובטח תהליך שיווק אינטנסיבי ומרוכז אשר יאפשר לעיריית נוף הגליל לצמוח, להקים ולחדש תשתיות ומבני ציבור שיבטיחו איכות חיים גבוהה לתושבים. משרד הבינוי והשיכון ימשיך לעבוד במלוא המרץ על מנת להסיר חסמים ולספק פתרונות דיור בסביבות חיים איכותיות למען הציבור בישראל, בין היתר באמצעות חתימה על הסכמי גג בערים השונות"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully