וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד 600 דירות חדשות ברחוב ארלוזורוב הצפוף בתל אביב

עודכן לאחרונה: 6.11.2022 / 12:46

תוספת של כ-600 יחידות דיור, שבילי אופניים ורכבת קלה:הוועדה המחוזית תל אביב אישרה את התוכנית לפיתוח והתחדשות רחוב ארלוזורוב

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה תל אביב, בראשות ערן ניצן, החליטה לאשר את התוכנית להתחדשות רחוב ארלוזורוב בתל אביב. התוכנית באה להשלים את פיתוחו של רחוב ארלוזורוב אשר משנה את פניו כיום עם התקדמות העבודות להקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה.

התוכנית מאפשרת תוספת של כ-600 יחידות דיור לאורך הרחוב, וכוללת התחדשות של המבנים לאורך הרחוב והעצמתם בהתאמה לבינוי על פי התוכניות לרובעים 3 ו-4 ובהתאם למיקומם לאורך הרחוב אשר מהווה ציר מרכזי בעיר. ביחס לתחום התוכנית אשר מצוי בתחום העיר הלבנה, התוכנית שומרת על העקרונות כפי שנקבעו בהכרזת אונסקו.

הדמיות של רחוב ארלוזורוב החדש. הפלטפורמה העירונית, אתר רשמי
הדמיות של רחוב ארלוזורוב החדש/אתר רשמי, הפלטפורמה העירונית

גובה הבינוי משתנה מאזור לאזור, כאשר הבינוי הגבוה ביותר יהיה ממזרח לרחוב אבן גבירול - עד 10 קומות בסה"כ, ממערב לרחוב אבן גבירול בחלק הצפוני עד 8 קומות, וממערב לרחוב אבן גבירול בדופן הדרומית- עד 7 קומות.

עקרון משמעותי שקבעה הוועדה הוא שקומת הקרקע וקומת הביניים במבנים החדשים, יתרמו ליצירת חזית פעילה לאורך הרחוב, כלומר בקומת הקרקע והביניים מתוכננים שימושים כגון מסחר, תעסוקה ושימושים בעלי אופי ציבורי. בנוסף, לצורך יצירת רחוב עירוני אינטנסיבי התוכנית מרחיבה את תחום הדרך לאורך הרחוב בכדי לאפשר יצירת רחוב משולב הכולל רכבת קלה, מדרכות להולכי רגל, שבילי אופניים.

התוכנית הינה ביוזמת הוועדה המקומית תל אביב-יפו ונערכה על ידי הפלטפורמה העירונית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully