וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סנונית במגזר המונציפאלי: בכפר סבא אישרו לעשרות עובדים אחרי גיל הפנסיה להמשיך לעבוד

עודכן לאחרונה: 2.10.2022 / 13:33

כפר סבא נלחמת בתופעת הגילנות - מועצת העיר אישרה פה אחד לעשרות עובדים שעברו את גיל הפרישה, להמשיך לעבוד בעירייה. ראש העיר רפי סער: "קורא לעיריות ולארגונים נוספים להצטרף למהלך"

בעשורים האחרונים עלתה תוחלת החיים בישראל ובמקביל התגברה תופעת הגילנות שמשמעותה הפליה בשוק העבודה על בסיס גיל. תופעה זו באה לידי ביטוי בפיטורין או בהכוונה ארגונית לפיטורין ובקושי רב בו נתקלים העובדים המבוגרים בבואם לחפש עבודה חדשה, כשהסיכוי של בני 65 ומעלה למצוא עבודה נמוך פי שמונה משל צעירים (לפי דוח של מכון ברוקדייל).

בכפר סבא החליטו להילחם בתופעת הגילנות ומליאת מועצת העיר כפר סבא החליטה על אישור המשך שירותם של 81 עובדים מבוגרים שעברו את גיל 70 ואיפשרה להם, בהצבעה פה אחד, להמשיך ולהיות מועסקים תחת עיריית בכפר סבא ולהמשיך לתרום מניסיונם העשיר ומקצועיותם הרבה לרווחת תושבות ותושבי העיר.

שוק העבודה והשוק העסקי בפרט, טרם השכילו להפנים כי בתקופתנו עובדים מבוגרים מתאפיינים בבריאות טובה, ביכולות מקצועיות גבוהות, ברצון להמשיך להתפתח ולתרום לחברה. האדם המבוגר יכול להביא לידי ביטוי איכויות ועוצמות אישיות, כמו גם תפיסות חדשות ביחס לעצמו וביחס לחיים בכלל. החלטותיהם המקצועיות של אנשים מבוגרים מבוססות על ניסיון חיים עשיר והם מסופקים הרבה יותר מתעסוקתם מאשר עובדים צעירים. לאובדן מקום העבודה ומקור הפרנסה משמעויות רגשיות ונפשיות, שכן לעבודה ולקריירה תפקיד משמעותי בהערכה העצמית והחברתית של האדם.

ראש העיר כפר סבא ועובדי העירייה. צילום: דוברות כפר סבא, אתר רשמי
ראש העיר כפר סבא ועובדי העירייה/אתר רשמי, צילום: דוברות כפר סבא

ראש העיר רפי סער: "תוחלת החיים בישראל כיום היא מהגבוהות בעולם, ובכפר סבא נהנים תושבות ותושבי העיר מאריכות ימים נוכח רמת החיים הגבוהה המאפיינת את עירנו. העבודה היא תעסוקה בריאה והיא מעניקה מהות ומשמעות ואיננו רואים כל סיבה מוצדקת לוותר על עובדים מסורים, שקמים כל בוקר מתוך מחויבות לתפקיד ולמקום העבודה. העולם לא שייך לצעירים במיוחד שמדובר במקצועיות וניסיון. אני קורא לעיריות וארגונים נוספים לאפשר למי שרוצים להמשיך לעבוד, לעבוד".

יו" המנהלת לאזרחים ותיקים, אברהם (ממה) שיינפיין: "ההחלטה להשאיר במסגרת עיריית כפר סבא עשרות עובדים ותיקים, למרות שחצו את גיל הפרישה, היא אות וסמל לערכים המצוינים בהם דוגלת העיר כפר סבא הרואה באזרחיה הוותיקים ובניסיונם יתרון משמעותי שאין אשר ידמה לו. אני גאה שאני מתגורר בעיר שבה הכבוד וההערכה כלפי האזרחיות והאזרחים הוותיקים היא למעלה מכל מס שפתיים, ואני גאה בהנהלת עיריית כפר סבא ובראש העיר רפי סער שמובילים את המגמה הזו".

יו"ר ועד העובדים חיה שפירא יזהר: "כמי שמשמשת בעירייה שנים רבות כיו"ר ועד העובדים, אני יכולה להעיד כי אין שמחה ממני שראש העיר והנהלת העיר כולה באים לקראת עובדי העירייה הוותיקים שהגיעו לגיל פרישה ומאפשרים להם להמשיך ולתת ממיטבם למען תושבי העיר. אני קוראת לראשי ערים נוספים ולעוד מועצות מקומיות ועיריות להצטרף אלינו ולאפשר לעובדיהם להמשיך ולשרת בתפקידיהם".

  • עוד באותו נושא:
  • כפר סבא

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully