וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועידת הגליל ה-10: הצעירים 'הופכים את הגליל למרכז'

עודכן לאחרונה: 11.8.2022 / 11:15

ועידת הגליל חוזרת אחרי שנתיים ,מנהלי מרכזי צעירים התכנסו לשולחנות עגולים לעסוק בסוגיות של הצעירים בגליל. אילן שוחט, מנכ"ל משרד לפיתוח הנגב והגליל: "החזון שלנו, בהובלת השר עודד פורר, הוא ליצור מרכזים עצמאיים שיודעים להתנהל בזכות עצמם ולא מסתמכים על המרכז"

כחודש לפני ועידת הגליל ה-10 של הרשות לפיתוח הגליל והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, התכנסו במרכז הצעירים בבית השותפויות מטה אשר מנהלי מרכזי הצעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לדיוני הכנה לקראת הועידה בשולחנות עגולים שעסקו בסוגיות הבוערות לצעירי הגליל. בגליל פועלים ביוזמת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל 50 מרכזי צעירים המיועדים לבני גילאים 18-40.

ועידת הגליל העשירית תתקיים במגדל העמק בתאריך 13.9.22 בהשתתפות שרים וחברי כנסת, ראשי רשויות, מנכ"לים בכירים ומשתתפים רבים נוספים במטרה להעלות את הגליל על סדר היום הציבור

אילן שוחט, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "על מנת שנוכל באמת לעסוק באתגרים הבוערים עימם מתמודדים הצעירים, את תוכן ועידת הגליל הקרובה שתעמוד בסימן 'הופכים את הגליל למרכז' יקבע כאן השטח, מרכזי הצעירים שהם עמוד השדרה והלב הפועם של הגליל. קיבלנו השנה החלטה להחזיר את הכוח אל מרכזי הצעירים ולשים את הדגש על תחום התעסוקה שמהווה פקטור משמעותי כדי להביא לכאן זוגות צעירים.
החזון של המשרד, בהובלת השר עודד פורר, הוא ליצור מרכזים עצמאיים שיודעים להתנהל בזכות עצמם ולא מסתמכים על אזור המרכז. הגיע הזמן להפסיק לחשוב איך מביאים את תל אביב לגליל אלא לזהות את הנכסים הייחודים ומנועי הצמיחה ועל בסיסם ליצור תוכניות עבודה".

ועידת הגליל ה-10: הצעירים 'הופכים את הגליל למרכז'. צילום: אייל מרגולין - ג'יני, אתר רשמי
ועידת הגליל ה-10: הצעירים 'הופכים את הגליל למרכז'/אתר רשמי, צילום: אייל מרגולין - ג'יני

במסגרת היום התקיימו פאנלים בנושאי הליבה החשובים לצעירים כמו חוסן קהילתי, מנהיגות, השכלה וקריירה, תשתיות ופיתוח, איכות ואורח חיים ועוד. לצד מנהלי מרכזי הצעירים בגליל, השתתפו גם נציגי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, נציגי ארגונים חברתיים ועמותות הפועלות בגליל, נציגי משרדי ממשלה, המרכז לשלטון מקומי, הסוכנות היהודית ועוד, במטרה להעלות את אתגרי הגליל והצעירים על סדר יומה של הו ועידה העשירית וכך ליצור שיח ציבורי ושינוי אמיתי.

השר עודד פורר: 1,800,000 ₪ הושקעו ברכישת מכשור רפואי מתקדם למרכז הרפואי פוריה. צילום: הרון נלגאבץ, מרכז רפואי פדה-פוריה, אתר רשמי
השר עודד פורר: 1,800,000 ₪ הושקעו ברכישת מכשור רפואי מתקדם למרכז הרפואי פוריה/אתר רשמי, צילום: הרון נלגאבץ, מרכז רפואי פדה-פוריה

"הצעירים הם העתיד של הגליל והעתיד של המדינה 'שמים את הגליל במרכז' זו לא רק כותרת נהדרת אלא תכנית עבודה אמיתית. אנחנו רוצים שהמרכז יסתכל על חבל הארץ הזה ויראה שאנחנו לא חיים פה מתוך כורח אלא מתוך רצון. יש פה מיקרוקוסמוס של תרבויות ויתרונות רבים ", אמר ראש הרשות המארחת, משה דוידוביץ ' ראש המועצה האזורית מטה אשר, "הנהגת המשרד הנוכחית היא היחידה שבאמת קראה את תוכניות העבודה שלנו והולכת איתנו על זה בכל הכוח .יחד נגרום למדינה לתת את היחס הראוי לחבל הארץ החשוב הזה"

אילן שוחט, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "הופכים את הגליל למרכז". צילום: אייל מרגולין - ג'יני, אתר רשמי
אילן שוחט, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "הופכים את הגליל למרכז"/אתר רשמי, צילום: אייל מרגולין - ג'יני

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully