וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרת הפנים החליטה: בסיס תל השומר שייך לאור יהודה וקריית אונו

עודכן לאחרונה: 31.7.2022 / 11:09

עד לפינוי מחנות תל השומר, ישלם משרד הביטחון ארנונה לעיריות אור יהודה וקריית אונו בעקבות החלטת שרת הפנים. על פי ההסכם אור יהודה תוכל להקים 6,650 יחידות דיור וקריית אונו יזכו לאזור תעשייה ענק עם 308 אלף מ"ר למסחר ותעשייה

הדמיית תוכנית החלוקה של בסיס תל השומר. הדמיה: חברת קשת מכ ניהול פרויקטים ואדריכלים קולקר-קולקר-אפשטיין, אתר רשמי
הדמיית תוכנית החלוקה של בסיס תל השומר/אתר רשמי, הדמיה: חברת קשת מכ ניהול פרויקטים ואדריכלים קולקר-קולקר-אפשטיין

אחרי המתנה ארוכת שנים: שטחי בסיס תל השומר יחולקו בין הרשויות אור יהודה וקריית אונו בהתאם להחלטת משרד הפנים, כך ש-980 דונם ישויכו לאור יהודה ו-833 דונם ישויכו לקריית אונו.

על פי ההחלטה, יוכלו שתי הרשויות להתחיל לגבות ארנונה ממשרד הביטחון עד לפינוי המחנות, ולאחר מכן ימומשו התוכניות להקמת יחידות דיור ושטחי מסחר ותעסוקה. חשוב להבין כי עד היום שטחי מחנות תל השומר היו ללא מעמד שיפוטי, כלומר לא משויכות מוניציפלית לאף רשות ולכן גם לא שילמו ארנונה כלל.

תמ"ל 1001 היא תכנית שחלה מצפון לכביש 461 וממערב לבית החולים שיבא על שטח מחנות תל השומר. מדובר בתכנית שכוללת כ-9,500 יחידות דיור, כ-440 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר וכן מוסדות מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים. בהתאם להסכם שהתקיים בין עיריות קריית אונו ואור יהודה לפני מספר שנים הוחלט כי 70% מהדירות, כלומר 6,650 יחידות דיור יהיו בשטחה המוניציפלי של אור יהודה, ו-2,850 דירות יוקמו בקריית אונו. באשר לשטחי התעסוקה והמסחר היחס יהיה הפוך כאשר 308 אלף מ"ר לקריית אונו ו-132 מ"ר לאור יהודה.

ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט בפינוי בינוי באור יהודה. יחצ,
ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט בפינוי בינוי באור יהודה/יחצ

עוד בשנת 2014 מינה מנכ"ל משרד הפנים דאז ועדת חקירה בראשות פרופ' ערן רזין בנושא חלוקת השטחים בין קריית אונו ואור יהודה. על אף העובדה ששתי הרשויות הגיעו לסיכום והעבירו את עמדתן לידי משרד הפנים, חלוקת השטחים לא בוצעה דה פקטו בשל סוגיית הארנונה. רק השנה עם כניסתה לתפקיד של שרת הפנים, איילת שקד, קודם נושא חלוקת השטח ואושרר לאחר שראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, וראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, התחייבו לגבות תעריפי ארנונה נמוכים מבסיסי תל השומר המצויים בשטח כל זאת עד לשנת 2027, התאריך הצפוי שבו יפונו המחנות.


ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל: "סוף סוף המדינה התעשתה. כל הכבוד לשרה איילת שקד על ההחלטה. עכשיו אפשר לתכנן ולהזיז דברים קדימה ולחבר את כל חלקיה של העיר קריית אונו משכונת רמון ועד לצומת סביון, תוך הגדלה משמעותית של שטחי התעסוקה והמסחר החשובים לעיר. תודה לשותפתי לדרך ליאת שוחט, ראשת העיר אור יהודה".

ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, בירכה על ההחלטה ואמרה: "אין ספק שמדובר ביום חשוב עבור העירייה בראשותי שסוף סוף יכולה לקבל אופק וודאות באשר לתכנון פיתוח העיר לשנים הבאות. אני מברכת את שרת הפנים איילת שקד שהבינה את חשיבות הנושא והאיצה את התהליכים וכן את חברי ישראל גל, ראש עיריית קריית אונו על שיתוף הפעולה המוצלח שממנו ייהנו תושבי עירנו לעשרות השנים הבאות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully