וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ממריאות להצלחה: 255 מיליון שקל ל- 25 רשויות מצטיינות

עודכן לאחרונה: 26.7.2022 / 9:48

25 הרשויות התקבלו לתכנית 'ההמראה' היוקרתית של משרד הפנים. במסגרתה יוענקו תקציבים של 255 מיליון שקל להקמת פרויקטים כלכליים אשר יובילו לשיפורים משמעותיים ברשויות

שרת הפנים איילת שקד ומנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש פתחו הבוקר את כנס ההשקה של המחזור השני בתוכנית ההמראה של משרד הפנים ל-25 רשויות חדשות שמצטרפות להצלחה בחיזוק הרשויות ופיתוח ארגוני כלכלי.

הרשויות שהתקבלו לתוכנית היוקרתית: אריאל, בת ים, טבריה, כפר יונה, לוד, מעלה אדומים, נהריה, נוף הגליל, קרית מוצקין, קרית שמונה ורמלה. אפרת, גבעת זאב, גן יבנה, חצור הגלילית, מיתר וקרני שומרון. גוש עציון, הר חברון, לכיש, מטה בנימין, מטה יהודה, מרחבים, שומרון ושפיר.

255 מיליון ש"ח ל- 25 רשויות מצטיינות. צילום: דוברות משרד הפנים, אתר רשמי
255 מיליון ש"ח ל- 25 רשויות מצטיינות/אתר רשמי, צילום: דוברות משרד הפנים

משרד הפנים מוביל את תכנית ההמראה בשיתוף עם משרד האוצר ומטרתה העיקרית היא לפתח תשתיות ניהוליות וארגוניות בנות קיימא ברשות המקומית, אשר יהוו מנוף לתפקוד יעיל ואפקטיבי שלה, ויביאו לשיפור באיכות השירות לתושבים ובאיכות החיים ברשויות.

במהלך גיבוש תוכנית העבודה לקראת המחזור השני, הופקו לקחים מתוכנית ההמראה הראשונה בשנת 2018, והוכנסו מרכיבים רבים בהם המודל התחרותי. במסגרת המודל התחרותי, יתמודדו הרשויות ויתחרו ביניהם על תקציבים נוספים אותם יעניק משרד הפנים. הרשויות יתחרו ביניהם על סך תקציב של 64 מיליון ₪ מלבד תקציב הבסיס אותו תקבל כל רשות במסגרת תוכנית ההמראה. במסגרת התחרות, כל רשות תוכל להגיש הצעות לפרויקטים בסך כולל של עד 15 מיליון ₪. הפרויקטים יבחנו בוועדת ההשקעות שיקים משרד הפנים, והיא תדרג את הפרויקטים על פי קריטריונים שיקבעו מראש.

מטרת תוכנית ההמראה היא להביא את הרשויות שנמצאות בדרגת ביניים ולהפוך אותם לאיתנות. בסיוע ליווי צמוד של הצוות המקצועי במנהל הפיתוח במשרד הפנים. המטרה המרכזית היא לפתח ברשות מנגנון ניהול כלכלי, אשר יגרום לפיתוח דרכי חשיבה ליצירת התייעלות כלכלית ברשות. בנוסף, יינתן דגש על פיתוח המנגנון הארגוני של הניהול הכלכלי, דבר שיסייע לרשות ויקדם אותה לעבר איתנות כלכלית.

מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש בירך את הרשויות שעמדו בתנאי הסף וציין: "המחזור השני בתכנית ההמראה יוצא לדרך עם כלים משמעותיים וליווי של ממוני המחוזות ונציגי המשרד שיסייעו באיגום המשאבים הקיימים ומעבר ליצירת שיתופי פעולה וקידום פרוייקטים. השנה יחולקו כ-300 מלשח וכחלק מהלקחים שנלמדו הוחלט כי חלק מהתקציב, מעבר לבסיס, יועבר תוך שימוש במודל התחרותי"

שרת הפנים איילת שקד :"תוכנית ההמראה היא אחת התכניות החשובות במשרד הפנים עבור הרשויות המקומיות שמטרתה העיקרית היא להוביל לחיזוק הרשויות ועצמאות כלכלית, זו הדרך שלכם להוביל את הרשות באמצעות התקציבים לפרוייקטים מקצועיים ומניבים תוך שיתוף פעולה וליווי הדרגים המקצועיים במשרד"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully