וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עושים צדק בדרום: המועצות האזוריות חתמו על הסכם היסטורי להחלפת שטחים

עודכן לאחרונה: 30.6.2022 / 9:34

בתיווכה של שרת הפנים איילת שקד חתמו ראשי המועצות על הסכם ראשון מסוגו, הכולל החלפת שטחים ושת"פ בין המועצות. יאיר הירש מנכ"ל משרד הפנים: "זהו שיתוף פעולה נוסף הגורם לי לגאווה כי כשרוצים הכל אפשרי"

שיתוף הפעולה והגעה להסכם זה נעשה בהובלת מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש ולאחר מאמצים רבים יחד עם מרכז השלטון המקומי והאזורי, תנועת המושבים, התנועה הקיבוצית והאיחוד החקלאי.

ההסכם יוביל לשיתופי פעולה בין המועצות השכנות, יחזק אותן ויאפשר למועצה אזורית תמר ים המלח לפעול למען חיזוק ההתיישבות בנגב הצפון מזרחי ובמבואות ערד ויחזק את כלכלת הערבה התיכונה.

איילת שקד שרת הפנים: "חתמנו על הסכם היסטורי בין המועצות האזוריות תמר וערבה תיכונה. ההסכם הוא ניצחון של ראיה אזורית והבנה של יכולותיה, תפקידיה וצרכיה של כל אחת מהרשויות. הסכם זה הינו נדבך נוסף במדיניותי מאז כניסתי לתפקידי כשרת הפנים, לעודד את הרשויות ליצירת שיתופי פעולה והובלה יחד בכל תחום לטובת תושבי הרשויות. שיתופי הפעולה מתבטאים הן באשכולות אזוריים, בהקמת אזורי תעסוקה והן בהסכמות לשינוי גבולות. אני מברכת את ראשי הרשויות אשר רואים בראש ובראשונה את התושב לנגד עיניהם".

ראשי המועצות בערבה חותמים על ההסכם עם שרת הפנים איילת שקד. צילום: דוברות משרד הפנים, אתר רשמי
ראשי המועצות בערבה חותמים על ההסכם עם שרת הפנים איילת שקד/אתר רשמי, צילום: דוברות משרד הפנים

יאיר הירש מנכ"ל משרד הפנים: "הסכם זה הינו חלק ממדיניות השרה והמשרד ליצירת שיתופי פעולה בין הרשויות והגעה לצדק חלוקתי לטובת התושב שבקצה. זהו שיתוף פעולה נוסף הגורם לי לגאווה כי כשרוצים הכל אפשרי".

ניר ונגר, ראש מ.א. תמר ים המלח: "לאחר חודשים של מו"מ, אני שמח שהגענו למעמד זה שיחזק את המועצות ותושביהן. אני מודה לשרה שקד ולמנכ"ל משרדה וכן לראשי השלטון המקומי והאזורי על התמיכה והגיבוי. ביחד עם מאיר נוביל שכנות טובה למען האזור. כעת פנינו להמשך חיזוק ההתיישבות בנגב הצפוני מזרחי ובמבואות ערד".

מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה: "אני מודה לשרה שקד, למנכ"ל משרדה ולצוות המשרד על קידום ותמיכה בהסכם ההיסטורי, אני מודה לניר ונגר ראש מ.א. תמר על הרצון הטוב לעזור לערבה מתוך הראייה הכוללת של האזור הרחב וההתיישבות. מ.א. תמר העבירו לערבה הן משאבים זמינים והן משאבים עתידיים, מהלך שישנה את המציאות הכלכלית של המועצה בשנים הבאות. אני בטוח שנדע לעבוד ביחד בשכנות טובה ושיתוף פעולה פורה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully