וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית ג'ן: תהלוכה סביבתית למען הטבע בהשתתפות מאות תלמידים ותושבים

עודכן לאחרונה: 15.6.2022 / 14:15

במועצה המקומית התקיימה פעילות חינוכית מעצימה וייחודית ביוזמת רשות הטבע והגנים שחיברה בין הדור הצעיר למבוגרים ונועדה לחזק את הקשר בין הישוב לסביבה. ראש המועצה: "עלינו לשלב ידיים למען הטבע, האירוע הזה מוכיח ומעביר מסר לכולם שאנחנו חלק מכך".

תהלוכה להלעאת מודעות למשבר האקלים ולשמירה על הסביבה התקיימה במועצה המקומית בית ג'ן בנוכחות למעלה מ-200 משתתפים. האירוע הינו כחלק מ"פרויקט קשר" בהובלת רשות הטבע והגנים והמועצה המקומית בית ג'ן אשר פועל לחזק את הקשר בין האדם לטבע ולחבר את התלמידים בחזרה לשורשים, למורשת ולסביבה.

באירוע השתתפו 3 בתי ספר יסודיים, קבוצות נוער, מתנדבים ותושבים תוך שהם הניפו שלטים ברחבי הכפר וקראו קריאות לטובת צמצום פסולת למניעת כניסת חיות בר. במהלך הפרויקט נבחרת שכבה יחד עם בית הספר אשר איתה עובדים על טיפוח נושאי שמירת טבע ומורשת במשך שלוש שנים, במטרה להטמעה גדולה יותר של ערכים חשובים אלו. הנושא הנבחר השנה היה העלאת מודעות לנושא חיות הבר הנכנסים ליישוב ובמהלכו הילדים למדו על הסיבות שגורמות לחיות הבר להגיע לכפר, מה הנזקים שנגרמים מכך ואיך אפשר למנוע או לטפל בבעיה. נושא נוסף בו הם התמקדו הינו משבר האקלים, כאשר עם התמקדות בנושא הפסולת, כמויות הפלסטיק הנזרקת ובנזקים שהיא גורמת.

בית ג'ן: תהלוכה סביבתית למען הטבע בהשתתפות מאות תלמידים ותושבים. באדיבות המצולמים
בית ג'ן: תהלוכה סביבתית למען הטבע בהשתתפות מאות תלמידים ותושבים/באדיבות המצולמים

בתחילת הפעילות הילדים יצאו לרחובות, לראיין תושבים ואלסוף מידע על רמת המודעות בכפר לנושאי לשמירת הטבע והסביבה. כחלק מהפעילות, הילדים התבקשו במהלך השנה להכין מידע על חיות הבר, ועל ההשפעה שלנו על משבר האקלים, המידע הזה הודפס על שלטים שפוזרו ברחבי הכפר. בנוסף הופקו מדבקות עם סיסמאות שהילדים המציאו, הסיסמאות מדברות על צמצום בכמויות הפסולת ופתרונות נוספים שאפשר לעשות על מנת למנוע את כניסת חיות הבר לכפר, ולצמצם נזקים סביבתיים. את המדבקות הדביקו על פחי האשפה ברחובות במטרה שזה יגיע לכל בנאדם שיוצא לזרוק זבל בתקווה שזה ישנה התנהגות.

ראדי נג'ם ראש מועצה מקומית בית ג'ן: "מאות הילדים שלקחו חלק במאמץ העולמי, זוהי הוכחה שבית ג'ן היא חלק טמוע ומושרש בטבע של שמורת מירון. מקווה שהמסר הזה יגיע לאוזניים קשובות שידעו כי בית ג'ן הינו ישוב קהילתי מסור עם ערכים ואהבה לטבע. עלינו לשלב ידיים למען הטבע והאירוע הזה מוכיח ומעביר מסר לכולם שאנחנו חלק מכך".

אטי קוריאט מנהלת תחום חינוך, הסברה התנדבות וקהילה במחוז צפון: "מברכת על סיכום שנת פעילות חינוכית בבית ג'אן באירוע משמח ומעצים, בהשתתפות ראש המועצה, מנהלי בתיה"ס, מורים, תלמידי בתיה"ס, קבוצת המתנדבות שלנו ונוער 'מקומי בטבע', ובהובלת צוות מחו"ה גליל עליון. ראינו הלכה למעשה את החיבור בין התלמידים, תושבי העיר והסביבה והחשיבות ביצירת מרחב מחיה מקיים לדורות הבאים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully