וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שנה וחצי לפני הבחירות - כתב אישום לראש עיריית קריית מוצקין

עודכן לאחרונה: 7.6.2022 / 15:50

חיים צורי ראש העיר קריית מוצקין כבר 29 שנים, קיבל את הודעת הפרקליטות על הגשת כתבי אישום בכפוף לשימוע בחופשה פרטית בחו"ל. ציקי אבישר המועמד לראשות העיר קריית מוצקין - "אחרי 6 קדנציות רצופות בשלטון קשה לצפות לתוצאה אחרת מאשר השחתה וסיאוב"

בתום חקירה סמויה וגלויה של משטרת ישראל כנגד ראש העיר קריית מוצקין חיים צורי ומספר מעורבים נוספים, הודיעה פרקליטות המדינה על הגשת כתב אישום כנגד חיים צורי, בגין עבירות של לקיחת שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט ופגיעה בפרטיות, שביצע לכאורה בשתי פרשיות שונות בין השנים 2008-2018, וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו. מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הודיעה, על דעת פרקליט המדינה, לבא כוחו של ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, כי נשקלת העמדתו לדין.

חיים צורי משמש ראש העיר קריית מוצקין מאז שנת 1993. בבחירות 2003 ו 2008 היה המתמודד היחיד לראשות העיר וזכה ל - 88% תמיכה. בבחירות 2018 גבר על מתחריו וזכה ב-59% מקולות הבוחרים.

צורי מצטרף לרשימה ארוכה ולא מחמיאה של ראשי רשויות בישראל אשר הוחלט להגיש כנגדם כתבי אישום על עבירות של שוחד מרמה והפרת אמונים.

צורי פרסם בדף הפייסבוק שלו - "מה רבה הייתה הפתעתי לשמוע כי הפרקליטות החליטה לפרסם את החלטתם להעמיד אותי לדין כפוף לשימוע. ההחלטה הזו תפסה אותי בחופשה בחו"ל. כשאחזור, אלמד את ההחלטה. מאחר ואני מאמין ביושרה של הפרקליטות וביושרי שלי, פרקליטי ואני נגיש בשימוע את החומר שיש בידינו. אני מאמין שהפרקליטות תחזור בה מהחלטתה. אני, בכל מקרה, אמשיך לפעול למען תושבי קריית מוצקין, כפי שאני כבר עושה זאת תקופה ארוכה".

"חיים צורי עשה ותרם למוצקין בשנותיו הראשונות כראש עירייה. שורש הבעיה היה ונותר ריבוי קדנציות", מסר לוואלה! בתגובה ציקי אבישר המועמד לראשות העיר, "אחרי 6 קדנציות רצופות בשלטון קשה לצפות לתוצאה אחרת מאשר השחתה וסיאוב".

חיים צורי ראש העיר קרית מוצקין בקלפי 30 באוקטובר 2018. --, מערכת וואלה! NEWS
חיים צורי ראש העיר קרית מוצקין בקלפי 30 באוקטובר 2018/מערכת וואלה! NEWS, --

פרשת השוחד

על פי החשד, בשנת 2017 צורי וחשוד נוסף יצרו קשר ונפגשו עם תושב קריית מוצקין שפרסם בפייסבוק פרסומים בגנותו של צורי ובגנות עיריית קריית מוצקין. אותו תושב היה פעיל בתנועת "רוח חדשה", שבראשה עמד ציקי אבישר, פעם דוברו הנאמן והיום ראש האופוזיציה שלו. על פי החשד במעמד הפגישה, התבקש התושב על ידי צורי והחשוד הנוסף, להסיר את הפרסומים שפרסם בגנותו של צורי בפייסבוק. לטענת הפרקליטות, זאת בתמורה לסידור עבודה לאותו תושב ולאשתו במסגרות של העירייה, תוך ניצול מעמדו של צורי לשם כך. בפרקליטות יטענו עוד שהתושב התבקש ע"י השניים להעביר להם מידע מתוך הנעשה בפגישות הפעילים של תנועת "רוח חדשה" המתחרה בצורי ובסיעתו.

ע"פ הנטען, בהמשך לכך, חדל התושב מלפרסם פרסומים בגנותו של צורי בפייסבוק והעביר לצורי ולחשוד הנוסף במשך תקופה של כחצי שנה מידע על תנועת "רוח חדשה" וכי בתמורה, סידר צורי עבודה לתושב ולאשתו.

בפרשה זו נשקלת העמדתם לדין של חיים צורי בצוותא עם החשוד הנוסף, בעבירות של לקיחת שוחד והפרת אמונים; ושל תושב קריית מוצקין בעבירה של מתן שוחד - והכל בכפוף לשימוע.

ציקי אבישר, יושב ראש האופזיציה בקריית מוצקין. צילום - ראובן קפוצ'נסקי, אתר רשמי
ציקי אבישר, יושב ראש האופזיציה בקריית מוצקין/אתר רשמי, צילום - ראובן קפוצ'נסקי

פרשת הפגיעה בפרטיות והשימוש במאגרי המידע

על פי החשד, ראש העיר צורי, באמצעות מעורבים נוספים, פעל בין השנים 2008-2018 לשימוש במאגר המידע של העירייה לצרכיו האישיים-הפוליטיים, תוך הסתייעות בעובדי עירייה, ועל חשבון כספי העירייה. צורי, ביחד עם אחרים, חשוד כי העביר מידע אישי ממאגר המידע של העירייה לשימושה של סיעתו "מוצקינטו" ולשימושו שלו בבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2008 ו-2013.

כן מיוחס לצורי חשד שמימן שירות של בניית מאגר מידע חדש עבור סיעתו "מוצקינטו", על יסוד בסיס הנתונים של העירייה, מכספי העירייה, תוך שימוש במצגי שווא כלפי הגזברית והיועץ המשפטי של העירייה. על יסוד מצג שווא זה, אישרו הגורמים הרלוונטיים בעירייה את המימון.

בפרשה זו נשקלת העמדתם לדין של חיים צורי וחשוד נוסף בעבירות של פגיעה בפרטיות, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ושיבוש מהלכי משפט - והכל בכפוף לשימוע.

התיקים נחקרו ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 443 של משטרת ישראל ביחד עם הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים.

חיים צורי בחופשה בחו"ל. בא כוחו, עוה"ד מיכה פטמן: "ראש עיריית קריית מוצקין, מר. חיים צורי מאמין בחפותו ואנו סמוכים ובטוחים כי לאחר הליך השימוע, הפרקליטות תראה את התמונה המלאה והמדוייקת ולא יוגש כתב אישום. ראש העיר מאמין אמונה מלאה לא רק בצדקתו אלא גם ביושרתה של מערכת אכיפת החוק והוא סמוך ובטוח שבסופו של יום הצדק ייצא לאור. ראש העיר, חיים צורי ימשיך לפעול ללא לאות למען תושבות ותושבי העיר קריית מוצקין".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully