למה מי זה מייקל? - מפקד חיל האוויר לשעבר בבית ספר הדתי בקריית גת

מפקד חיל האויר לשעבר האלוף במיל' אליעזר שקדי ומחבר הספר 'למה מי זה מייקל?' הגיע להרצאה מעוררת השראה בפני תלמידים בקריית גת

01/05/2022

מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (במיל') אליעזר שקדי, התארח בשבוע שעבר בבית הספר תלמוד תורה ממ"ד רמב"ם בעיר, והעניק פרס לכיתה המנצחת בתחרות הבית ספרית "למה מי זה מייקל" ולאחר מכן קיים הרצאה מרתקת יחד עם התלמידים.

ההרצאה עסקה במספר מסרים וערכים חשובים, בעיקרם על הזכות והכבוד הנס לגדול במדינת ישראל, על גודל הנס שבקיומה. לאחר מכן שוחח עמם על מסרים חשובים ובולטים מתוך מסע חייו ומתוך הספר המרתק אותו כתב האלוף במיל' "למה מי זה מייקל".

עוד בוואלה!

ירושלים נטענת בירוק - נחנך מערך הטעינה החשמלית לרכבים

לכתבה המלאה
למה מי זה מייקל? - מפקד חיל האוויר לשעבר בבית ספר הדתי בקריית גת. באדיבות המצולמים
למה מי זה מייקל? - מפקד חיל האוויר לשעבר בבית ספר הדתי בקריית גת(צילום: באדיבות המצולמים)

מנהל בית הספר, הרב יצחק וינברגר אמר: לאחר קריאת הספר "למה מי זה מייקל היה לי חלום- שכמה שיותר תלמידים ותלמידות יקראו את הספר ויקבלו ממנו תובנות לחיים. לכן החלטתי על יציאה למבצע שכלל תחרות קריאת הספר "למה מי זה מייקל", הפקת למידה משמעותית מתוך הקריאה ויישום של התלמידים בבתיהם. ולאחר כ-3 חודשים, זכינו באושר גדול לארח את מחבר הספר אליעזר שקדי ששוחח עם התלמידים על הספר, על הצבת מטרות, על הוקרה והודיה על מדינת ישראל- והחשיבות של כל היא רבה- שכן הם דור העתיד.

מרגש היה לראות איך התלמידים קוראים את הספר בשקיקה, לומדים ומפנימים את המסרים החשובים. מרגש אף יותר היה לראות את התלמידים נרגשים לקראת המפגש עם האיש, הסופר, האלוף.
אני רוצה להודות באופן אישי לאליעזר שקדי שמהרגע שחלמתי על הרעיון הוא התגייס וסייע בכל כוחותיו להצלחת המבצע, וכן על המענה שלו לשאלות התלמידים בנחת, אהבה וסובלנות.
סיום המבצע נקבע דווקא לימים אלו שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות.".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully