וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הותמ"ל אישרה תוכנית להתחדשות עירונית באשקלון

עודכן לאחרונה: 14.4.2022 / 12:28

התוכנית, שקודמה על ידי עיריית אשקלון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, הינה על שטח כולל של כ-80 דונם. תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון: "זהו יום היסטורי לתושבי העיר אשקלון. עשינו היום, בערב חג הפסח, צעד נוסף ומשמעותי בתחום ההתחדשות העירונית בעיר"

הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), בראשות יו"ר הוותמ"ל ויו"ר מטה התכנון הלאומי שלומי הייזלר, אישרה היום (רביעי, 13.4.22) למתן תוקף את תוכנית ההתחדשות עירונית במתחם 'אהוד התחייה' שבדרום מזרח העיר אשקלון. תוכנית ההתחדשות העירונית המפורטת הראשונה של הוותמ"ל בעיר, כשישה חודשים בלבד מיום הגשתה למוסד התכנון.

הותמ"ל אישרה תוכנית להתחדשות עירונית שבאשקלון. הדמייה, אתר רשמי
הותמ"ל אישרה תוכנית להתחדשות עירונית שבאשקלון/אתר רשמי, הדמייה

התוכנית כוללת הקמת 1,030 יחידות דיור שייבנו בכ-20 מבנים בבנייה מגוונת של 6-30 קומות. מכלל יחידות הדיור בתוכנית, כ-200 יוקצו עבור דירות קטנות. כיום קיימים במתחם תחנת דלק וכ-14 מבנים בני 2-4 קומות הכוללים 114 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרויקט החדש.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ7,400 מ"ר עבור מבני ציבור, כ-3,100 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה שישולבו במבני המגורים ובמבנים נפרדים. כמו כן, התוכנית מקצה 20 דונם לטובת שטחים ירוקים פתוחים.

יו"ר מטה התכנון הלאומי ויו"ר הותמ"ל, שלומי הייזלר: "מדובר באישור התוכנית הראשונה בותמ"ל להתחדשות עירונית באשקלון מיני רבות. התכנית ממוקמת במיקום מרכזי ובסמיכות לציר תחבורה ציבורית וקודמה ביעילות תוך הבטחת תכנון איכותי ועירוני שיחדש את העיר ויאפשר איכות חיים גבוה לדיירים. מימוש התכנית וחידוש פני השכונה יהווה מנוף להתחדשות נוספת בסביבה".

תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון: "זהו יום היסטורי לתושבי העיר אשקלון. עשינו היום, בערב חג הפסח, צעד נוסף ומשמעותי בתחום ההתחדשות העירונית בעיר. אני שמח להציג בפני תושבי אשקלון את התכנית לפינוי-בינוי הראשונה שקיבלה אישור ועוד ממוסד התכנון המוביל היום בישראל. התוכנית עתידה לשנות בצורה משמעותית את מראה השכונה ולשפר את התשתיות העירוניות הקיימות בה. אני גם מברך על המענה המיגוני שהתכנית תספק לתושבי העיר אשר תכלול גם מוקדי מסחר ופנאי חדשים ושטחים ירוקים בהיקפים לא מבוטלים לבילוי משפחתי. אני קורא ליזמים המעוניינים לבצע את הפרויקט ולבנות את שכונת פינו-הבינוי הראשונה באשקלון להגיש מועמדותם למכרז היזמים שיתקיים בחודשים הקרובים".

מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר: "אישור התכנית היום הוא הגשמה של תכנון ועבודה משותפת להביא את ההתחדשות העירונית מחוץ למרכז הארץ ולכל עיר ועיר. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית משקיעה תקציב ומייצרת תכניות מותאמות על מנת לחדש, לחזק ולהעלות את איכות החיים בכל האזורים האורבניים בהם זה נדרש. אני מברך על אישור התכנית באשקלון, המהווה ניצן ראשון בפריחת ההתחדשות הצפויה לעיר".

ראש מינהלת התחדשות עירונית אשקלון, עו"ד גדעון קינג: "אישרנו היום את התכנית הראשונה לפינוי-בינוי באשקלון ופנינו כבר לתכניות הבאות העתידות לקבל אישורים בשנה זו. בערב חג הפסח שמסמן התחדשות, ניצבת העיר אשקלון בפתחה של תנופת התחדשות עירונית מהגדולות בארץ ועיריית אשקלון והעומד בראשה מכתיבים מדיניות סדורה על-מנת שזו תקודם. במינהלת ההתחדשות העירונית עושים כל מאמץ לקדם ולהוציא אל הפועל מדיניות זו".

התוכנית נערכה על ידי ע"י HQ אדריכלים, משרד ארז אלה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully