וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תאגיד המים של כרמיאל - זכה בפעם השנייה בפרס "יהלום" היוקרתי

עודכן לאחרונה: 6.4.2022 / 17:16

בפעם השנייה ברציפות תאגיד המים עין כרמים זכה בפסלון "יהלום" המוענק לארגונים על עמידה בשבעה תקני איכות בינלאומיים ויותר

הבוקר (רביעי) התקיים הטקס החגיגי בהיכל התרבות כרמיאל, בו נטלו בין היתר חלק מנכ"לית עין כרמים בת שבע אבוחצירה, ראש עיריית כרמיאל ויו"ר הדירקטוריון של התאגיד משה קונינסקי, מנהל אגף איכות והסכמה במכון התקנים הישראלי אביטל וינברג, מנכ"ל מכון אופק פרופ' אברהם אופק, עובדי תאגיד עין כרמים ועוד.

"עין כרמים" זכה בפסלון "יהלום". צילום: אופיר זגורי, אתר רשמי
"עין כרמים" זכה בפסלון "יהלום"/אתר רשמי, צילום: אופיר זגורי

הבחירה בתאגיד המים של כרמיאל, היא כבר השנייה ברציפות לאחר שגם בשנת 2021 הוכרז כזוכה הפרס, אך בשל מגיפת הקורונה, הטקס הרשמי נדחה והתקיים היום ובו ניתנו לתאגיד שני פסלוני "יהלום". רק שלושה תאגידי מים בישראל זכו עד כה בפסלון "יהלום" - שניים מהם השנה, כשבהם עין כרמים. בסך הכל, רק כ-15 ארגונים בישראל זכו בכבוד הזה, בהם גם רפאל.

תאגיד המים "עין כרמים" קיבל באופן רשמי את תו התקן היוקרתי ביותר - פסלון "יהלום" לשנת 2022, על פעילותו וכשירותו הניהולית, המקצועית והערכית העומדת לפחות בשבעה תקני איכות בינלאומיים.
מעבר לדרישות רשות המים, עין כרמים לקח על עצמו לעמוד בתקנים מהותיים שהם חלק מה-DNA של הארגון, כמו התייחסות לאוכלוסיות מיוחדות ומענה לצרכים שלהם. ישנם ארבעה תקנים מוכרים שבגינם ניתן תו תקן רגיל: אבטחת מידע - סייבר, ניהול האיכות, ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה וניהול הסביבה.

כאמור, התקנים הנוספים בהם עומד תאגיד המים עין כרמים ובזכותם זכה בפסלון "יהלום", הם:
תקן האחריות החברתית: מייצג את מעורבות התאגיד בקהילה ועידוד לצרכנות נבונה - התאגיד היחיד בישראל שעומד בתקן הזה.

תקן ניהול הידע בארגון: אחד התקנים הייחודיים והמקצועיים, בהם נדרש ידע הנדסי, שירותי, תהליכי תפעול, התמודדות בחירום, שליטה בידע שנשמר בארגון על מנת להבטיח זיכרון ורציפות מתמשכת של שיטות העבודה והשיפור המתמיד שלהן.

תקן ניהול האנרגיה: מעבר לעמידה בפחת המים, בתאגיד יצרו דפוסי התנהגות בצריכת אנרגיה כמו חשמל ודלק ו"ניצול" נכון של משאבים שתורמים להקצאה נכונה של כספים ותרומה לסביבה.

מנכ"לית תאגיד עין כרמים בת שבע אבוחצירה אמרה הבוקר בטקס המרגש של קבלת הפסלון: "המים הם צורך הקיומי מספר 1 בעולם. אני שמחה ונרגשת שגם מכון התקנים הישראלי נתן את חותמתו לכך שעובדי עין כרמים עושים עבודה נפלאה, לשמירה ולטיפול באיכות המים הטובה ביותר בעבור תושבי כרמיאל. תאגיד עין כרמים שם לו למטרה לפעול מעבר לתאגיד מים רגיל - להיות חלק בלתי נפרד מהקהילה, לפעול למענה ולתרום מהידע הרב שלו למענה. העמידה בתקנים הבינלאומיים המחמירים ביותר, היא מבחינתו דרך חיים ותכנית העבודה - ההכרה באמצעות פסלון 'יהלום' היא רק ציון דרך שהעשייה שלנו נכונה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully