וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאז קום המדינה - התחדשות עירונית ראשונה בטבריה

עודכן לאחרונה: 4.4.2022 / 15:48

חברת הנדל"ן אאורה זכתה במכרז לבניית שכונה ראשונה של התחדשות עירונית בטבריה עם 7 מגדלי מגורים בני 15 קומות. ראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף: "עיריית טבריה תסייע לתושביה לבצע תהליכים של התחדשות עירונית"

ההתחדשות העירונית מגיעה לעיר טבריה - זוהי תוכנית ההתחדשות העירונית הראשונה שמאושרת בטבריה וזאת לאחר שהעירייה אישרה לפני מספר חודשים את התוכנית העירונית להתחדשות עירונית, ומטרתה, בין היתר, הפיכת מרכז העיר טבריה למרכז עסקים ראשי, אינטנסיבי, פעיל ונגיש עם איכות חיים בטיחותית וטובה לתושבים.

אאורה, חברת ההתחדשות העירונית הגדולה בישראל תקים ברח' בר כוכבא בעיר - שכונה עם 7 מגדלים יוקרתיים בני 15 קומות אשר יכילו 672 יחידות דיור. בשכונה יבנה גם מתחם מסחרי תומך מגורים, מבנה חינוך גדול ומבנה לטובת הציבור, השכונה תוקף בפיתוח סביבתי אשר יכלול גינות ושטחים ירוקים נרחבים. הדירות במגדלים יהיו בנות 3,4 ו- 5 חדרים. מדובר בהשקעה של מאות מיליונים בשכונה כולה.

יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה וראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף. צילום - שלומי מזור, אתר רשמי
יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה וראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף/אתר רשמי, צילום - שלומי מזור

בסוף השבוע שעבר התקיים כנס בו הציגה חברת אאורה את השכונה שתבנה לדיירים הוותיקים ברחוב לאחר הזכייה בפרוייקט. בכנס השתתפו ראש העיר טבריה מר בועז יוסף יו"ר הועדה הממונה, וראשת המנהלת החברתית "תתחדשו" בעיר, הגב' מוריה אברהם.

אאורה. יח"צ,
אאורה/יח"צ

יו"ר הוועדה הממונה וראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף אמר בכנס: "התחדשות עירונית היא דבר שמתבקש, במיוחד בעיר כמו טבריה הממוקמת על קו השבר הסורי אפריקאי ובה עשרות רבות של מבנים שנבנו לפי תקן רעידות האדמה. מצב שכזה הוא סכנה ממשית לחיי אדם, בעת רעידת אדמה.
אנו מעודדים תהליך של התחדשות עירונית גם מהפן של רעידות האדמה וגם כדי לחדש את פניה של העיר בבניינים מודרניים. אנחנו שמחים שהדיירים התאחדו והלכו יחד לתהליך חשוב של התחדשות עירונית - הם ייהנו מכך וכמובן שגם העיר טבריה. עיריית טבריה תסייע לתושביה ולכל חברה שתיכנס לעיר כדי לבצע בה תהליך של התחדשות עירונית ותזרז כל הליך הנוגע אליה, על מנת להבטיח טיפול מהיר, יעיל ומקצועי. אנו מקווים שפרויקטים נוספים של התחדשות עירונית יתבצעו ביתר השכונות הישנות בעיר".

יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה: "ההבדלים בין המרכז לפריפריה גדולים ובמובנים רבים רק הולכים ומעמיקים. בשנים האחרונות אאורה ביססה את מעמדה כחברת ההתחדשות העירונית המובילה בעיקר באזורי הביקוש במרכז הארץ וכעת מרחיבה את פעילותה גם בפריפריה. טבריה היא עיר שיושבת על השבר הסורי אפריקאי, נבנתה לפני עשרות שנים ואנחנו נרגשים להיות הראשונים שיובילו את ההתחדשות העירונית בעיר. נביא איכויות תכנוניות וביצועיות מתקדמות, ונראה שאפשר גם לאשר תכנון ולבצע במהירות. הודענו כי האסטרטגיה שלנו היא להוביל ולחדש את ישראל גם בפריפריה בנוסף לאזורי הביקוש במרכז הארץ. השכונה החדשה תשנה לחלוטין את פניה של העיר ותשפר את איכות הדיירים והתושבים כולם."

מוריה אברהמי, ראשת המנהלת החברתית 'תתחדשו' אמרה בכנס: " שמחה להודות לתושבי מתחם בר כוכבא בעיר על האמון שנתנו במנהלת החברתית "תתחדשו". הדרך המשותפת שעשו עד כה בעלי הדירות והמנהלת עם היועצים שהעמידה המנהלת לטובת מיקסום העניינים של בעלי הדירות, הניבו את התוצאה לה ייחלנו בפעילויותינו, שיתוף בין תושבים לחברה המובילה בישראל בתחום הפינוי בינוי, חברת אאורה שנבחרה בתהליך החברתי מכרזי שהובלנו. התחדשות עירונית חברתית אמיתית לראשונה בגליל! בשורה גדולה לעיר טבריה וליישובי הצפון! המנהלת החברתית "תתחדשו" בראשותי תמשיך לפעול ולסייע גם לתושבים במתחמים אחרים לפינוי בינוי בעיר טבריה. תתחדשו!"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully