וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

14 אותות ליקירי ויקירות העיר תל אביב יפו יוענקו ביום העצמאות

עודכן לאחרונה: 1.3.2022 / 11:15

מועצת עיריית תל אביב-יפו אישרה את בחירתם של יקירות ויקירי העיר לשנת תשפ"ב. רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "הנבחרת החדשה של יקירות ויקירי תל אביב-יפו מציגה את עושרם האנושי של תושבות ותושבי העי

האות יוענק בטקס חגיגי אשר יתקיים ביום העצמאות ה-74 למדינת ישראל, ד' באייר תשפ"ב, 5 במאי 2022.
יקירות ויקירי העיר תל אביב-יפו לשנת תשפ"ב 2022: שושיק שני// יהושע סובול// חנא רנתיסי ז"ל// חנה קליין // אילנה עדני // גילה פינקלשטיין// //בת שבע שטראוכלר// נועה שריר // ישראל גרבינסקי// עו"ד צבי יפה //עו"ד עקיבא נוף// מיכאל עקילוב חברי המועצה לשעבר: פרופ' זהר שביט// עו"ד דביר כצמן

שושיק שני, יהושע סובול וחנה קליין. צילומים טל קרביץ, ארז גלונסקה, אתר רשמי
שושיק שני, יהושע סובול וחנה קליין/אתר רשמי, צילומים טל קרביץ, ארז גלונסקה

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "הנבחרת החדשה של יקירות ויקירי תל אביב-יפו מציגה את עושרם האנושי של תושבות ותושבי העיר- הם אלה שחיים בה ועושים אותה למה שהיא. הם אלה שהופכים אותה לעיר הפתוחה, החופשית, הסובלנית והדמוקרטית שהיא, למרכז התרבות והאמנות של ישראל, למגדלור הערכי, החינוכי, היצירתי והיזמי שהיא מהווה. תל אביב-יפו נתפסת כעיר צעירה, ובמובנים רבים בצדק. אבל בכל שנה בחירת יקירות ויקירי העיר מזכירה לנו, כמה היא יודעת לשאת עיניה אל הוותיקים שלה. מהם היא לומדת את הסטנדרטים הגבוהים, את המצוינות והאיכות שלה, את הנחישות והחדשנות שילוו אותה בעתיד."

האות מוענק לתושבות ותושבי תל אביב-יפו, בני 70 לפחות בעת קבלתו, אשר מתגוררים בעיר, על פעילות ייחודית וראויה לציון, שעיקרה בתל אביב-יפו או לטובת העיר ותושביה או לכבודם. השנה יחולקו 12 אותות ליקירות ויקירי העיר הנבחרים, מחציתם לנשים. כמו כן, נבחרו לקבלת האות 2 חברי מועצת העיר לשעבר.

יקירות ויקירי העיר הנבחרים של תל אביב-יפו מציגים בגיוונם האישי ובקשת תחומי העיסוק שלהם את עושרה האנושי של העיר: נשים וגברים, ילידי הארץ וילידי גלויות ישראל, אנשי רוח ואנשי מעשה, מתחומי המדע, האומנות, התרבות והפעילות החברתית. כולם נבחרו הודות למצוינות נדירה בתחומי פעילותם ועשיה מעוררת השראה למען הכלל - הקהילה והחברה.

יקירת ויקיר העיר הוא אות שמעניקה עיריית תל אביב-יפו מדי שנה, מאז שנת 1976, לנשים ואישים שונים כאות הוקרה על פועלם הציבורי. את היקירות והיקירים בוחרת ועדה המורכבת מחברי מועצת העיר ומנציגי ציבור. האות מוענק אחת לשנה בטקס ביום העצמאות ל-12 נשים ואישים, כמספר שבטי ישראל. בנוסף, מוענק האות לשני חברות או חברי מועצה לשעבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully