וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלומי: הופקדה תוכנית המתאר

עודכן לאחרונה: 24.1.2022 / 19:16

הופקדה התוכנית להרחבת היישוב הצפוני שלומי אשר יוכפל ויהיו בו כ -27 אלף תושבים עד שנת 2040

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, מר אורי אילן אישר להפקדה את תוכנית המתאר ליישוב. המשמעות היא שהיישוב יגדל ל 27 אלף תושבים בתוך 18 שנה.

למועצה המקומית שלומי קיימת כיום תכנית מתאר מאושרת, שטח התוכנית המאושרת כולל 5,872 דונם. תכנית המתאר החדשה שהופקדה, כוללת סה"כ שטח של 6,017 דונם והיא תגדיל את תחום השיפוט המוניציפאלי של היישוב ומתבססת על קיבולת אוכלוסייה של כ- 27,000 נפש לשנת 2040 כשנכון להיום מתגוררים ביישוב הצפוני כ-7000 תושבים על פי נתוני הלמ"ס.

התוכנית מציעה בין היתר כלים להתחדשותם של האזורים הוותיקים ביישוב, ומאפשרת פיתוח של שטחי תעסוקה ומסחר חדשים בתוך ומחוץ לתחומי היישוב, זאת לצד פיתוח שכונות מגורים מגוונות חדשות מדרום ליישוב הוותיק. התוכנית מנצלת את הנגישות הגבוהה לכביש 70 וכן הנגישות הצפויה לכביש 6 ולתוואי הרכבת, על מנת לפתח את שלומי כמוקד תעסוקה ותיירות בגליל.

בנוסף מציעה התוכנית פיתוח תיירותי בשלומי בשלושה מוקדים: במרכז היישוב בסמוך לצירים ראשיים, מוקדי תיירות ומלון יוקרה ביער חניתה ומוקדי תיירות ומלונאות עממית במורדות גבעת חמודות. בנוסף, מוצע לפתח בסמוך למאגר מי הקולחין ממערב לגבעת חמודות מוקד נופי-תיירותי המשלב תעסוקה ופיתוח תיירותי. מוקד זה יהווה בסיס ליציאה לטיולים ברחבי הגליל וייהנה מנגישות מוגברת לכביש 6 המתוכנן.

לדברי ראש המועצה גבריאל (גבי) נעמן, תכנית המתאר החדשה מניחה את היסודות לביסוסו של שלומי כיישוב איתן כלכלית, הנהנה ממרכז עירוני תוסס, שלד רחובות בהיר, שטחי ציבורי איכותיים וקשרים חזקים לסביבה הטבעית המקיפה אותו. מטרות התוכנית רבות ומגוונות, ביניהן: יצירת שלד ברור המחבר את כל חלקי הישוב, חיזוק והעצמת מרכז הישוב, שיפור איכות המרחב הציבורי, הסדרת מערך התנועה בעיר, חיזוק העירוניות ועידוד התחדשותם ופיתוחם של אזורי המגורים הקיימים, הבטחת הבסיס הכלכלי של הישוב לרבות תוספת תעסוקה ופיתוח התיירות.

הפקדת תכנית המתאר הכוללנית החדשה היא בשורה משמחת ומשמעותית מאוד הואיל ומימושה בשנים הקרובות יביא להעצמת חוסנו של היישוב, הן מבחינה כלכלית והן באיכות החיים של תושביו. בהזדמנות זו אבקש להודות לצוותי התכנון בוועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז צפון וליו"ר העומד בראשה, מר אורי אילן, לצוות התכנון של חברת 'מנעד', ליועץ מנהל התכנון מר גיא דייגי, לוועדה המקומית מעלה הגליל ולמחלקת ההנדסה של המועצה, אשר עמלו רבות לקידום התוכנית למעמד זה".

  • עוד באותו נושא:
  • שלומי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully