וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בת ים: לראשונה הארנונה יורדת ב 3%

עודכן לאחרונה: 19.1.2022 / 19:52

הממשלה אישרה תכניתו של ראש העיר להתחיל בהוזלת הארנונה כבר בשנת 2022, כאשר בעוד שנתיים צפויה פעימה שניה של הוזלה נוספת.

עיריית בת ים הצליחה להביא להפחתה תשלומי הארנונה. בעוד שברוב ערי הארץ הארנונה דווקא עולה. בעוד שנתיים צפויה פעימה שניה של הפחתה נוספת. כעת פועלים בערים השכנות כדי להביא להישג דומה אצלן בשנה הבאה.

ראש העיר בת-ים צביקה ברוט רשם לאחרונה הצלחה משמעותית כשעמד בהבטחת הבחירות המרכזית שלו - להתחיל ולהוזיל את הארנונה בעיר. הממשלה כבר אישרה תכניתו של ברוט, להתחיל בהוזלת הארנונה כבר בשנת 2022, כאשר בעוד שנתיים צפויה פעימה שניה של הוזלה נוספת.

מדובר בהישג כפול כיוון שרבים טענו שמדובר במשימה בלתי אפשרית וכי ברוט לא יצליח לעשות זאת - אך כעת המהלך הושלם, רגע אחרי שברוט הצליח לראשונה לאשר תקציב מאוזן, ולחסל את הגירעון העצום של בת-ים אליו נכנסה בתקופות של הנהלות העיר הקודמות.

במשרדי האוצר והפנים ציינו שהם החליטו לאשר את המתווה, כאות הערכה להישג הכלכלי של הנהלת העיר בראשות ברוט והמנכ"לית יודפת אפק-ארזי, אליהם היו שותפים הסגנים וכל חברי הנהלת העיר.

ההישג הזה בולט במיוחד לאור העובדה שהממשלה הודיעה כבר לפני כחצי שנה שהארנונה בכל הארץ תעלה בינואר בכ-2 אחוזים, במסגרת עדכון המדד השנתי.

כעת בבת-ים תרד הארנונה באחוז גבוה יחסית - הגבוה ביותר בארץ - של 3 אחוזים, כלומר העליה הממשלתית תתבטל וכן תבוצע הפחתה נוספת כך שבסך הכל מדובר בהנחה שנתית של 3 אחוזים. מדובר בכמה מאות שקלים בממוצע למשפחה, בהתאם לגודל הדירה. ככל שהדירה גדולה יותר, ההנחה גם תגדל בהתאם.

במקביל הודיעו בעיריה כי מדובר בפעימה ראשונה שמבשרת את השינוי, לאחר שלאורך כל השנים כל הנהלות העיר רק העלו את הארנונה. בעוד שנתיים צפויה פעימה שניה, שתביא להפחתה משמעותית נוספת.

צביקה ברוט ראש העיר בת ים. צילום  - ראובן קפוצינסקי, אתר רשמי
צביקה ברוט/אתר רשמי, צילום - ראובן קפוצינסקי

ראש העיר צביקה ברוט: "אני נרגש מאד להיות ראש העיר הראשון שמצליח להוריד את הארנונה בבת-ים. אמרתי לממשלה שזה חלק תהליך ההבראה, כי אי אפשר להילחם בשחיתות ובגירעון, בלי לתת דיבידנד גם לתושבים שגם הם חלק מהתהליך הזה. אנחנו אוהבים את בת-ים ואני שמח שהצלחנו לקיים גם במקרה השה את ההבטחה שלנו. חשוב מאד שנמשיך לעבוד קשה כדי לשמור על ההישגים ולוודא שבת-ים לא תחזור חלילה לאחור".

ברוט ביקש להודות לשרת הפנים איילת שקד שהיא לדבריו היא ידידת אמת של העיר בת-ים, וכן לשר האוצר אביגדור ליברמן והצוותים המקצועיים במשרדי הפנים והאוצר. "הם שותפים מלאים להצלחה שלנו ואנחנו מודים להם מאד" הוא אמר. ברוט גם ביקש להודות לסגני ראש העיר וחברי ההנהלה, וכן למנכ"לית יודפת אפק ארזי שהובילה את ניהול המהלך הכלכלי לאורך כל הדרך בצורה מעוררת כבוד, כלשונו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully